آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
محمدجواد ظریف دستور اجرایی شدن چارت ساختارجدید وزارت خارجه را ابلاغ کرد.
به گزارش فیدوس: محمدجواد ظریف دستور اجرایی شدن چارت ساختارجدید وزارت خارجه را ابلاغ کرد.
وزیرامور خارجه کشورمان دوسالی بود که به صورت جدی ایده  تغییرات در ساختار وزارت خارجه را دنبال می‌کرد و در این چارچوب جلسات متعددی را در درون این وزارت خانه در سطوح مختلف جهت تحقق این ایده در راستای چابک‌سازی دستگاه دیپلماسی کشور برگزار کرد .

او سپس بعد از اخذ  نظرات کارشناسی در داخل و خارج از این وزارت‌خانه در مورد این طرح و تایید سازمان امور اداری و استخدامی کشور از روز گذشته دستور اجرایی شدن آغاز تغییرات ساختار جدید وزارت خارجه را به بدنه این وزارت خانه ابلاغ کرد .

 سخنگوی وزارت  امور خارجه کشورمان در همین ارتباط در پاسخ به سوال ایسنا در مورد روند اجرایی شدن تغییر ات ساختار در وزارت خارجه که اخیرا  و در دو مرحله  به تصویب سازمان امور اداری و استخدامی کشور نیز رسید، گفت : آقای دکتر ظریف دستور اجرایی شدن این تغییرات را روز گذشته صادر کرد.

بهرام قاسمی بابیان این که  تغییرات ساختار در وزارت خارجه  مراحل نهایی خود را برای اجرایی شدن کامل طی می‌کند،  اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان این ماه روند اجرایی شدن  این تغییرات به اتمام خواهد رسید . 

وی با بیان این که این تغییر ساختار در راستای چابک سازی این وزارت خانه و با هدف کاهش سطوح لایه های مدیریتی و پیشبرد  هرچه  بهتر وظایف دستگاه دیپلماسی کشور انجام می شود، تاکید کرد: در کنار تغییر ساختار ،تغییراتی نیز در چیدمان وزارت خارجه و مدیران صورت می‌گیرد .

وی همچنین با بیان این که در ساختار جدید ، ادارات کل دو جانبه  به طور مستقیم زیر نظر وزیر امور خارجه فعالیت می‌کنند گفت : در چارچوب این تغییرات  دو معاونت سیاسی و دیپلماسی اقتصادی در این وزارت خانه ایجاد می شوند و معاونت‌های منطقه‌ای منحل می‌شوند .

برچسب ها: ظریف
Histats.com START (standard) Histats.com END