آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۰۲۷
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲
کتاب نیستان رمانی از محمد ترکاشوند با عنوان «همیشه دختر» را منتشر کرد.

به گزارش فیدوس: کتاب نیستان رمانی از محمد ترکاشوند با عنوان «همیشه دختر» را منتشر کرد.
 ‌انتشارات کتاب نیستان رمانی از محمد ترکاشوند با عنوان «همیشه دختر» را منتشر کرد که روایتی از تلاش یک نویسنده زن برای ترسیم فضای درون زیست و تفکر زنان معاصر است.

این رمان به گفته ناشر، رمانی است که در آن نویسنده‌ای مرد با جسارت تمام، قدم به زندگی زنان و روابط تو در توی این بخش از جامعه گذاشته و سعی دارد در دل یک روایت داستانی به ترسیم نوعی خاص از سبک زندگی در این قشر دست بزند.

رمان «همیشه دختر» از سوی دیگر ارائه‌دهنده نگاهی ویژه به زندگی مشترک و اجتماعی از زاویه نگاه زنان است که سعی کرده با دوری از کلیشه‌های رایج در خلق چنین داستانی در نهایت به ترسیم سیمایی از نوع صحیح سبک زندگی مومنانه دست پیدا کند.

«همیشه دختر» با سفر زیارتی دختری به نام فریده آغاز می‌شود، که با جمعی از دوستانش راهی مشهد مقدس می‌شود. سفر در این میان از سویی بهانه‌ای است برای آشنا شدن با روحیات و ذهنیات تیپ اجتماعی فریده که می‌توان از آن‌ها به عنوان بخش قابل توجهی از طبقه اجتماعی دختران جوان ایران یاد کرد و از سوی دیگر راهی است برای آشنا شدن با طیف‌های فکری مختلف جاری در زندگی زنانه امروز، استدلال‌ها، نوع نگاه و حتی ایدئولوژی زنانه.

این اثر با شجاعتی خاص، موضوع ازدواج دختران را نشانه می‌رود و دلایل تأخیر سن ازدواج و نارضایتی دختران از ازدواج نکردن را بررسی می‌کند. آفت‌هایی که مانع ازدواج به‌هنگام است و آفت‌هایی که از پی این تأخیر قد علم می‌کنند.
Histats.com START (standard) Histats.com END