آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۳۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: بزرگ‌ترین مشکل گردشگری کشور عدم معرفی ظرفیت‌ها و داشته‌ها است و باید با استفاده از راهکارهای موجود این جاذبه‌ها را به گردشگران معرفی کنیم.
به گزارش فیدوس: علی اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز شنبه ۲ دی ۹۶ در دیدار با محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی با تأکید بر اهمیت معرفی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی استان برای جذب گردشگر، گفت: امروز گردشگری به عنوان یک مسیر میانبر توسعه شناخته می‌شود و باید با معرفی ظرفیت‌های موجود اشتغال و درآمد پایدار در مناطق مختلف کشور ایجاد کرد.

او با بیان اینکه قرار دادن روستاها در مسیر گردشگری و صنایع‌دستی، توسعه، درآمد و اشتغال را به همراه دارد، افزود: بزرگ‌ترین مشکل گردشگری کشور عدم معرفی ظرفیت‌ها و داشته‌ها است، باید با استفاده از راهکارهای موجود این جاذبه‌ها را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

مونسان اضافه کرد: حضور تورگردانان فعال کشور در روستاها و مناطق پر از جاذبه گردشگری استان خراسان شمالی یکی از بهترین راهکارها برای معرفی این ظرفیت‌ها است، این تورگردانان و فعالان حوزه گردشگری می‌توانند در جذب گردشگران داخلی و خارجی موثر باشند.

معاون رئیس‌جمهوری همچنین به استفاده از استارت‌آپ‌های حوزه گردشگری برای رشد و توسعه این صنعت در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی پورتال جامع گردشگری نیز از دیگر راهکارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد، مردم باید بدانند که اگر چند روز تعطیلات در پیش دارند به کدام منطقه و چه استانی می‌توانند سفر کنند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و رویدادهای گردشگری نیز از جمله مواردی است که جذب گردشگران را به دنبال دارد، رویدادهای گردشگری در کشور ما باید دارای تقویم زمانی مشخصی باشند تا به یک برند تبدیل شوند و جاذب گردشگر باشند.

او تصریح کرد: با حرکت چرخ گردشگری بسیاری از مشکلات از جمله اشتغال و توزیع عادلانه ثروت در جامعه اتفاق می‌افتد، این صنعت دارای بازار انحصاری است چراکه هر کشوری مزیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری خاصی دارد که قابل رقابت با سایر کشورها نیست.

همچنین در این دیدار محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه این استان دارای ظرفیت‌های متنوعی در حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است، گفت: با تعریف روستاهای بدون بیکار، روستای گردشگری و روستاهایی که مزیت‌های مختلفی دارند تلاش می‌کنیم تا از ظرفیت‌های این حوزه برای رشد و توسعه استان استفاده کنیم.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: سرمایه‌گذاران بسیاری وارد حوزه گردشگری استان خراسان شمالی شده‌اند و ما برای استفاده از ظرفیت‌های موجود نیازمند معرفی و اطلاع‌رسانی گسترده هستیم.

صالحی اضافه کرد: استان خراسان شمالی باید از معبر به مقصد گردشگری تبدیل شود تا با استفاده از این صنعت پرسود، اشتغال و درآمد در استان رونق بگیرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END