آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۲۹۴۹
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
سرهنگ داود معظمی گودرزی جانشین پلیس فتا: دقایقی پس از زمین لرزه دیشب پلیس فتا به مانند سایر پلیس های پایتخت در جهت برقراری امنیت سریعا وارد عمل شد.
به گزارش فیدوس: سرهنگ داود معظمی گودرزی جانشین پلیس فتا تهران بزرگ ساعتی قبل در گفت و گو با پلیس پایتخت بیان داشت: دقایقی پس از زمین لرزه دیشب پلیس فتا به مانند سایر پلیس های پایتخت در جهت برقراری امنیت سریعا وارد عمل شد. 
 
از آنجا که اطلاع رسانی صحیح و به موقع نقش مهمی در ایجاد امنیت روانی جامعه داشت این پلیس رصد فضای مجازی را در این خصوص در دستور کار خود قرار داد. 
 
در گشت زنی سایبری مشاهده شد تعدادی ادمین کانال های تلگرامی و نیز صاحبان صفحات اینستاگرامی برای جذب اعضا و فالوورهای خود و نیز جذابیت بیشتر کانال ها و صفحات اخبار نادرست و پیش بینی های غیر علمی بارگذاری می کنند تا جذابیت کانال و صفحه خود را بیشتر کنند. 
 
نظر به اینکه انتشار چنین اخباری منتج به تشویش افکار عمومی و مخدوش شدن امنیت روانی شهروندان می گردید و در روند اطلاع رسانی درست اخلال به وجود می آورد سریعا عوامل این پلیس طی عملیات های سایبری و شگردهای خاص مجازی کلیه نفرات را شناسایی کردند. 
 
نفراتی در این رابطه مشخص شدند که همان دیشب به آنان اخطار داده شد تا سریعا نسبت به اصلاح اطلاعات وارد شده اقدام کنند. 
 
روز جاری ۱۸ نفری که در اصلاح اطلاعات ارائه شده دروغین خود اقدامی انجام ندادند گزارش آن به نظر سرپرست دادسرای ناحیه ۳۱ تهران رسید. 
 
حسب دستور مقام قضایی پرونده مجرمانه برای آنان تشکیل شد و رسیدگی و تحقیقات در این پلیس دست اقدام است. 
 
به آن دسته از افراد و نیز فعالان حوزه اطلاع رسانی مجازی که در شرایط خاص برای منفعت شخصی با اقدامات غیرقانونی جوسازانه به مصالح عمومی جامعه خدشه وارد می کنند موکدا اعلام می گردد مراقب رفتارهای سایبری خود باشند و اخلاق رسانه ای را همواره مد نظر قرار دهند و به یاد داشته باشند پلیس فتا پایتخت به صورت شبانه روزی تحرکات آنان را در مانیتورهای خود کنترل می کند.
Histats.com START (standard) Histats.com END