آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۵۲۹۲۶
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از ممنوعیت اجرای تورهای طبیعت گردی بویژه به مقصد غارها در پی زلزله شب گذشته تهران ـ البرز، خبر داد و همچنین اعلام کرد؛ کمیته پدافند غیرعامل میراث تهران برای بررسی آسیب های احتمالی به اشیای موزه ای تشکیل جلسه داده است.

به گزارش فیدوس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از ممنوعیت اجرای تورهای طبیعت گردی بویژه به مقصد غارها در پی زلزله شب گذشته تهران ـ البرز، خبر داد و همچنین اعلام کرد؛ کمیته پدافند غیرعامل میراث تهران برای بررسی آسیب های احتمالی به اشیای موزه ای تشکیل جلسه داده است.
رجبعلی خسروآبادی گفت: با توجه به زلزله ۵.۲ ریشتری شب گذشته البرز ـ تهران و هشدار مسؤولان مربوط در خصوص احتمال وقوع پس لرزه های بعدی، برگزاری تورهای طبیعت گردی توسط دفاتر خدمات مسافرتی استان  به غارهای طبیعی تهران و استان های همجوار تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی از همه علاقه مندان به طبیعت‌گردی درخواست کرد؛ در چند روز آینده از ورود به غارهای رودافشان و بورنیک در استان تهران خوداری کنند تا ایمنی غارها پس از وقوع زلزله تهران توسط کارشناسان مورد بررسی قرار  گیرد.

به گفته او، تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی، اجرای تورهای طبیعت گردی به مقصد غارها را  برای روز جمعه یکم آذر ماه برنامه ریزی کرده‌اند که با توجه به شرایط اضطراری الزامی برای اجرای تعهدات آنها نیست و می‌توانند  به مسافران خود کنسلی برنامه بازدید از غارها را اعلام کنند.

وی همچنین یادآور شد: بعد از وقوع زلزله شب گذشته تهران، هیچ آسیبی به موزه ها و بناهای تاریخی استان وارد نشده است، اما کمیته پدافند غیرعامل اداره کل در حال حاضر با تشکیل جلسه در حال بررسی آسیبهای احتمالی به اشیای موزه است که ممکن است در هنگام پس لرزه ها و وقوع احتمالی زلزله در خطر آسیب باشد.

خسروآبادی گفت: بنا به ابلاغ ستاد مدیریت بحران، امروز پنج شنبه ۳۰ آذر تمام موزه‌ها و بناهای تاریخی تحت مدیریت اداره میراث فرهنگی این استان تعطیل است، اما آمادگی کامل برای اسکان هموطنان در محوطه موزه‌های تهران در مواقع بحرانی وجود دارد.
Histats.com START (standard) Histats.com END