آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۴۲۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
مرد جوان برای پنهان‌ماندن رابطه پنهانی‌اش با زنی متأهل نقشه یک جنایت را طراحی کرد و مرد مزاحم را که از این رابطه اطلاع داشت به قتل رساند.
به گزارش فیدوس: مرد جوان برای پنهان‌ماندن رابطه پنهانی‌اش با زنی متأهل نقشه یک جنایت را طراحی کرد و مرد مزاحم را که از این رابطه اطلاع داشت به قتل رساند.
 ساعت ٢٣:٥٠ دقیقه ١٨تیرماه امسال ماموران کلانتری ١٧٢ حضرت عبدالعظیم درجریان جنایتی خونین درمنطقه عباس‌آباد جاده ورامین قرار گرفتند و زمانی که پای در صحنه جرم گذاشتند، با جسد مرد جوانی که پشت فرمان خودرویش نشسته بود روبه‌رو شدند.
 
بدین ترتیب تیمی از ماموران اداره ١٠ پلیس آگاهی تهران به دستور بارپرس شعبه ششم دادسرای عمومی و انقلاب شهر ری برای افشای راز این جنایت خونین وارد عمل شدند.
 
کارآگاهان در تحقیقات ابتدایی پی بردند که سلیمان ٣٠ساله در یک حمله غافلگیرانه با ضربات چاقو به گردن و سینه‌اش به قتل رسیده است. ماموران رد نخستین گام از تحقیقات به سراغ یکی از اهالی محل که شاهد این صحنه بود، رفتند.
 
مرد جوان در اظهاراتش به ماموران گفت: «داخل خانه نشسته بودم که ناگهان صدای درگیری به گوشم رسید که به سرعت خودم را پشت پنجره رساندم و دیدم مردی سوار بر موتور پا به فرار گذاشت و این درحالی بود که در سمت راننده خودروی پراید باز بود و هیچ‌کس از آن پیاده نشد. وقتی من به جلوی در آمدم، دیدم مرد جوانی پشت فرمان پراید نشسته و وقتی نزدیک‌تر رفتم، متوجه شدم وی هدف ضربات چاقو قرار گرفته و به کام مرگ فرو رفته است.»
 
تجسس‌های پلیسی ادامه داشت تا این‌که ماموران پی بردند سلیمان قصد ملاقات زن جوانی به نام پروین ٣٥ساله را داشته که در چند متری خانه این زن به قتل رسیده است. در ادامه تجسس‌های پلیسی پروین که متأهل و صاحب یک فرزند است، هدف تحقیق قرار گرفت و ابتدا ادعا کرد که قربانی جنایت را نمی‌شناسد اما در گام بعدی بازجویی‌ها اظهار کرد؛ سلیمان بارها برای او ایجاد مزاحمت کرده ولی از ماجرای قتل بی‌اطلاع است و نقشی در آن ندارد.
 
قاتلی که برادر رمال بود 
کارآگاهان در ادامه ردیابی‌های پلیسی به یک زن آرایشگر ٤٨ساله به نام پری رسیدند که در زمینه فالگیری با قهوه و ورق‌بازی فعالیت می‌کند و دوستی نزدیکی با پروین دارد. در ادامه تحقیقات مشخص شد که برادر پری به نام عباس از طریق خواهرش با پروین دوست شده و با هم ارتباط دارند. کاوش‌های پلیسی درحالی ادامه داشت که پروین ارتباط با عباس ٤٠ساله را قبول نداشت اما درنهایت با توجه به سرنخ‌هایی که در اختیار ماموران قرار گرفت، این زن در تناقض‌گویی‌هایش گرفتار شد و از طراحی این جنایت پرده برداشت.
 
پروین به ماموران گفت: «مدتی بود که سلیمان برای من ایجاد مزاحمت می‌کرد و تهدید می‌کرد. به همین ‌خاطر از عباس که با هم در ارتباط بودیم، خواستم تا سلیمان را به قتل برساند که او نیز پیشنهادم را پذیرفت، سپس با نقشه قبلی از سلیمان خواستم تا در محل قرار حاضر شود تا همدیگر را ملاقات کنیم و او زمانی که به محل قرار رسید، عباس در چشم به‌هم‌زدنی قبل از این‌که او بخواهد از خودش دفاع کند، مرد مزاحم را هدف ضربات مرگبار چاقو قرار داد و به سرعت پا به فرار گذاشت.»
 
اعترافات قاتل 
همین کافی بود تا ماموران برای دستگیری عباس وارد عمل شوند و ساعت ٦ عصر چهارشنبه ٢٦مهرماه این متهم به قتل در عملیات پلیسی در قرچک ورامین دستگیر شد. عباس ابتدا خود را بی‌گناه می‌دانست اما وقتی فهمید نقشه‌اش از سوی پروین فاش شده، به ناچار لب به سخن باز کرد و گفت: «چندی قبل از پروین شنیدم که سلیمان او را تهدید می‌کند که آبرویش را خواهد برد و به همین‌ خاطر وقتی پروین پیشنهاد حذف او را داد، پذیرفتم و ساعت ١٠شب تیرماه امسال در خانه خواهرم مشغول قماربازی بودم که پروین با من تماس گرفت و ادعا کرد که با سلیمان قرار ملاقات گذاشته است، به همین ‌خاطر به سمت عباس‌آباد حرکت کردم و زمانی که در مسیر بودم، با پروین تماس گرفتم و درباره حضور سلیمان در محل قرار پرسیدم که عنوان کرد هنوز نیامده است، به همین‌ خاطر به خانه رفتم و موتور دامادمان را برداشتم و به سمت محل قرار حرکت کردم.
 
عامل این جنایت ادامه داد: «سر کوچه پروین به کمین نشستم تا این‌که سلیمان سوار بر خودروی پراید سفید به محل قرار آمد و زیر یک پل عابرپیاده پارک کرد که در این صحنه سوار بر موتور به نزدیکی او رفتم و کنارش توقف کردم و زمانی که مقتول از خودرو پیاده شد، قبل از این‌که حرکتی کند، او را هدف ضربات مرگبار چاقو قرار دادم و سوار بر موتور به سمت جاده نظامی رفتم و سپس به خانه پدرم رفته و موتور دامادمان را داخل حیاط خانه گذاشته و سپس سوار بر خودرویم به خانه‌ام در قرچک ورامین رفتم.»
 
بنا به این گزارش، سرهنگ گارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران گفت: زن و مرد جوان پس از اعتراف به قتل با دستور بازپرس پرونده برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره ١٠ پلیس آگاهی تهران قرار دارند.
منبع: ایلنا
برچسب ها: متهم ، قتل ، قرچک ، زن متاهل ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END