آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
نوجوانان اسپانیا همواره تعداد زیادی از ستاره های آینده فوتبال دنیا را در ترکیب خود دارند. به گزارش "ورزش سه"، تیم نوجوانان ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی به مصاف تیم قدرتمند اسپانیا خواهد رفت که با عنوان قهرمان اروپا پا به این دیدارها گذاشته است.


به گزارش فیدوس: نوجوانان اسپانیا همواره تعداد زیادی از ستاره های آینده فوتبال دنیا را در ترکیب خود دارند.
تیم نوجوانان ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی به مصاف تیم قدرتمند اسپانیا خواهد رفت که با عنوان قهرمان اروپا پا به این دیدارها گذاشته است. اسپانیا در دور مقدماتی با شکست دو تیم قدرتمند نیجریه و کره شمالی کیفیت بالای تیم خود را نشان داد و به نظر می رسد حریف به مراتب دشوارتری از آلمان و مکزیک برای شاگردان چمنیان خواهد بود.

تیم نوجوانان اسپانیا هرچند هیچگاه عنوان قهرمانی این مسابقات را به دست نیاورده؛ اما با توجه به در اختیار داشتن دو آکادمی قدرتمند در فوتبال خود، دو دهه گذشته در مسابقات جام جهانی ستاره های آینده فوتبال خود را در این مسابقات معرفی کرده است.
 


اسپانیایی ها در مسابقات جام جهانی 1997 مصر در ترکیب خود دو ستاره سر شناس فوتبال دنیا را در اختیار داشتند؛ ایکر کاسیاس و ژاوی هرناندز با اینکه از دو تیم رقیب رئال مادرید و بارسلونا به فوتبال دنیا مطرح شدند؛ اما فصل مشترکی با نام تیم نوجوانان اسپانیا باعث شد تا همواره رابطه خوبی داشته باشند. اسپانیا در این مسابقات با شکست برابر غنا در نیمه نهایی، به عنوان سومی مسابقات دست یافت و ستاره این تیم یعنی دیوید رودریگز که عملکرد فوق العاده ای در خط حمله اسپانیایی ها داشت هم اکنون در اوساسونا حضور دارد؛ اما هیچگاه به سطح ژاوی و کاسیاس نرسید.
 


سال 1999 برای نوجوانان اسپانیا سال خوبی نبود و این تیم با وجود اینکه پپ رینا را درون دروازه خود داشت در مرحله گروهی جام جهانی نیوزلند از دور مسابقات کنار رفت. رینا بازیکن حال حاضر ناپولی در کنار میکل آرتتا بازیکن پیشین آرسنال و دستیار پپ گواردیولا در منچستر سیتی مطرح ترین بازیکن این تیم بودند و اسپانیایی ها در آن سال ستاره دیگری را در اختیار نداشتند.
 


اسپانیا در جام جهانی ترینیداد و توباگو در سال 2001 نیز موفقیت چشمگیری نداشت و در مرحله گروهی از دور مسابقات کنار رفت. اینیستا و فرناندو تورس دو ستاره حال حاضر فوتبال دنیا در آن مسابقات در ترکیب ثابت این تیم حضور داشتند تا روند حضور ستاره ها در این تیم حفظ شود.
 


روند عدم موفقیت تیم اسپانیا در سال 2003 شکسته شد و نوجوانان این کشور موفق شدند در فنلاند به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کنند. اسپانیا در این مسابقات سسک فابرگاس، داوید سیلوا، خاوی گارسیا و آدان را در اختیار داشت و در نهایت در فینال مسابقات با یک گل برابر برزیل شکست خورد. سسک فابرگاس در این مسابقات با 5 گل زده عنوان بهترین گلزن مسابقات را کسب کرد و خود را به عنوان استعداد در فوتبال دنیا معرفی کرد.
 


اسپانیا در مسابقات جام جهانی 2005 پرو غایب بود اما بعد از یک دوره غیبت در مسابقات جهانی کره جنوبی درخشش خود را با کسب عنوان نایب قهرمانی تکرار کرد. دیوید دخیا در این مسابقات دروازه بان اسپانیا بود و ناچو ستاره رئال مادرید، کاماچو بازیکن حال حاضر وولفسبورگ، بویان کرکیچ  و یاگو فالکوئه ستاره فصل قبل رم و حال حاضر تورینو از ستاره های تیمی بودند که در ضربات پنالتی برابر نیجریه شکست خوردند تا به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کنند.
 


آخرین حضور اسپانیا در جام های جهانی به سال 2009 باز می گردد و تیم مدعی اروپا بعد از این مسابقات در سال های 2011، 2013 و 2015 در جام جهانی غایب بود. آنها در جام جهانی 2009 نیجریه با حضور کوکه (اتلتیکو مادرید)، ایسکو (رئال مادرید) و سرخی روبرتو (بارسلونا)، آلوارو موراتا (چلسی)، مونیایین (اتلتیک بیلبائو)، پابلو سارابیا( سویا)، سرخی گومز (سلتا ویگو) و چند ستاره دیگر که همین حالا از ستاره های لالیگا هستند، باز هم پشت سد نیجریه میزبان ماندند و در نیمه نهایی شکست خوردند تا باز هم به عنوان سومی مسابقات دست پیدا کنند.

تیم نوجوانان اسپانیا با سه عنوان نایب قهرمانی در سال های 1991، 2003 و 2007 و دو عنوان سومی در سال های 1997 و 2009 با تیمی که به عنوان قهرمان اروپا به جام جهانی راه یافته مطمئنا حریف بسیار قدرتمندی برابر ایران خواهد بود و شاگردان چمنیان در دیدار با ستاره های آینده فوتبال اسپانیا روز سختی را پیش رو خواهند داشت.
Histats.com START (standard) Histats.com END