آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
دو باشگاه بزرگ فوتبال ایران که به‌صورت دولتی اداره می‌شوند، در سال‌های گذشته و با مدیران مختلف وارث بدهی‌های انباشته زیادی شده‌اند.

به گزارش فیدوس: دو باشگاه بزرگ فوتبال ایران که به‌صورت دولتی اداره می‌شوند، در سال‌های گذشته و با مدیران مختلف وارث بدهی‌های انباشته زیادی شده‌اند. در حقیقت بسیاری از این مسوولان، صرفا مدیران هزینه بوده‌اند که این موضوع باعث ایجاد آسیب‌های زیادی به این دو باشگاه شده است. حالا مجلس شورای اسلامی قرار است در مورد صورت‌های مالی گذشته این دو باشگاه تحقیق کند. هرچند در این میان مشخص نیست وقتی ثابت شود برخی از مدیران قبلی این دو باشگاه دارای تخلف مالی بوده‌اند یا با سهل‌انگاری به منافع تیم لطمه زده‌اند، با آنها چه برخوردی خواهد شد؟ به هر تقدیر به نظر می‌رسد ورود نمایندگان به مسائل مالی این دو باشگاه را باید به فال نیک گرفت.
در همین راستا دیروز عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از کلید خوردن تحقیق و تفحص از باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال خبر داد. احمد امیرآبادی‌ فراهانی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: «جمعی از نمایندگان با امضای نامه‌ای که آن را در اختیار هیات‌رئیسه مجلس قرار دادند خواهان این تحقیق و تفحص شده‌اند.» وی با اعلام اینکه تقاضای این تحقیق و تفحص در هیات‌رئیسه مجلس بررسی شد، ادامه داد: «این تقاضا برای بررسی بیشتر به کمیسیون فرهنگی مجلس ارجاع داده شده است.» نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر اینکه کمیسیون فرهنگی پارلمان هفته آینده تقاضای این نمایندگان را بررسی می‌کند، افزود: «کمیسیون باید گزارشی در این باره به هیات‌رئیسه مجلس ارائه کند. در مورد محور‌های تفحص از این دو باشگاه‌ هم باید گفت که مباحث مالی از جمله درآمد‌ها و هزینه‌کرد‌ها، مباحث مدیریتی در مورد خرید بازیکنان و همچنین موضوع اسپانسر‌های دو تیم از جمله محور‌های این تحقیق و تفحص است.»
منبع: نود
Histats.com START (standard) Histats.com END