آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور مصوب مجلس شورای اسلامی در این پروژه ها الزامی است.

به گزارش فیدوس: رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور مصوب مجلس شورای اسلامی در این پروژه ها الزامی است.
شورای اقتصاد صادر کرد: مجوز استفاده از تسهیلات مالی خارجی(فاینانس) برای احداث تصفیه خانه های پنج شهر استان خوزستان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان از صدور مجوز  شورای اقتصاد برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی(فاینانس) درخصوص احداث تصفیه خانه های پنج شهر آبادان، خرمشهر، بندرامام خمینی(ره)، ماهشهر و شادگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، امید حاجتی رئیس این سازمان امروز دوشنبه 24 مهر ماه در خصوص جزئیات این خبر گفت: بر اساس مجوز صادر شده از شورای اقتصاد در راستای احداث تصفیه خانه پنج شهر استان، سقف استفاده از تسهیلات مالی خارجی(فاینانس) حداکثر به مبلغ حدودا پنجاه میلیون یورو بوده که از آن میزان حدود 39 میلیون یورو به عنوان اصل تسهیلات و مبلغ 11 میلیون یورو به عنوان هزینه های تبعی شامل سود، کارمزد، بیمه و سایر هزینه ها از محل مجوز بند (33-1) قانون بودجه سال 92 کل کشور تعیین می شود.

حاجتی با بیان این که در این مجوز رعایت شرایط زیست محیطی برای دستگاه اجرایی به عنوان یک الزام درنظرگرفته شده است، اضافه کرد: رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور مصوب مجلس شورای اسلامی در این پروژه ها الزامی است.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه اجرایی ذیربط در اجرای پروژه های ذکرشده، ملزم به رعایت مفاد مصوبه ای از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درخصوص نظامنامه پیوست فناوری و توانمندی های داخلی در قراردادهای بین المللی و طرح های مهم ملی است. همچنین وزارت نیرو موظف شده است کزارش عملکرد طرح را هر شش ماه یکبار به سازمان برنامه و بودجه کشور و سایر مراجع ذیربط ارسال کند.
Histats.com START (standard) Histats.com END