آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۹۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
شکایت های متعدد فوتبالی ها اعم از بازیکن و مربی کم بود حالا خبر از شکایت های دیگر از نماینده های آسیایی ایران به AFC هم به گوش می رسد.
به گزارش فیدوس: در شرایطی که با مداخله رئیس فدراسیون فوتبال روسای کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تایید مجوز حرفه ای نماینده های ایران در لیگ قهرمانان فرصت یک ماهه ای به باشگاه ها دادند حالا خبر می رسد علاوه بر شکایت های انجام شده توسط مربیان و بازیکنان پای سایر موسسات هم به کمیته انضباطی AFC و شکایت های آنها از باشگاه های ایرانی به میان آمده است.

جدیدترین خبر که به مانع بزرگی پیش روی آسیایی های لیگ برتر ایران در راه حضور در فصل جدید لیگ قهرمانان بدل شده برمی گردد به شکایت یکی از آژانس های هواپیمایی مطرح پایتخت که در تمام سال های گذشته همکاری نزدیکی با نماینده های ایران در راه سفرهای داخلی و برون مرزی آنها داشت که این شکایت از طریق AFC به فدراسیون فوتبال اطلاع داده شد.

با سهیل مهدی مسئول حرفه سازی باشگاه های لیگ برتری در فدراسیون فوتبال پیرامون این مساله تماس گرفتیم که او خبر را تایید نکرد و مدعی شد  تمام اطلاعاتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ما ارسال کرده است برای باشگاه ها ارسال و مدیران آنها کاملا در چند و چون این شکایات قرار دارند و می دانند که فرصت چندانی برای آنها در راه برداشتن موانع در راه کسب مجوز حرفه ای گری باقی نمانده است.

او ادامه داد:« ما به باشگاه بارها تاکید کردیم که برای جلب رضایت کنفدراسیون فوتبال آسیا یا باید ادله تسویه حساب خود با طلبکاران را ارائه بدهند یا مدارکی دال بر این که در حال مذاکره با شاکیان و طلبکاران هستند. راه دیگر هم این است که مدارکی دال بر این موضوع ارائه بدهند که ماجرای شکایت ها در مراجع قضایی در حال رسیدگی و صدور حکم است. به غیر از این دیگر راهی پیش رو آنها برای جلب رضایت کنفدراسیون نیست حال این که AFC چقدر این سه راه را تایید کند برمی گردد به دفاعیاتی که باشگاه ها انجام می دهند».

این مقام ادامه داد:« وضعیت نسبت به سال های گذشته سخت تر شده است از همین رو امیدواری به این که چقدر باشگاه ها می توانند AFC را راضی کنند تنها به این مورد برمی گردد که سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان نمی سوزد چون متعلق به فوتبال باشگاهی کشورمان است و از بالا تا پایین جدول قابل انتقال خواهد بود که تمام هدف ما این است شایسته ترین تیم ها راهی رقابت های آسیایی شوند».

سهیل مهدی تصریح کرد:«نکته جالب توجهی که در این ماجرا باید به آن اشاره کرد به فرصت یک ماهه کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه های ایرانی برمی گردد چون این یک امر استثنایی بود و AFC این آوانس را به خاطر رایزنی آقای تاج و شرایط باشگاه های ایرانی برای اولین بار در تاریخ قائل شد. بعید بود آنها زیر بار این فرصت بروند اما بعد از این که آقای تاج سفری به مالزی داشت و در نشست با مقامات کنفدراسیون مستنداتی مبنی بر تلاش باشگاه ها برای تسویه بدهی ها ارائه داد و AFC هم دید پرسپولیس، استقلال، تراکتوسازی و حتی نفتی ها در تلاش برای خارج شدن از زیر بار دیون و بدهی ها هستند به خصوص در پروسه ژوزه،بازیکنان خارجی و ... برای اولین بار این فرصت را داد که تنها 15 روز از آن باقی مانده است».
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END