آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
امام جمعه اهواز با اشاره به این‌که رئیس‌جمهور آمریکا و دستیارانش تهدید کردند که ارگان مقدس و مبارک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست اعلام می‌کنند، گفت: اگر این حرکت ابلهانه از آمریکا سر بزند نه تنها از ملت ایران بلکه از سایر ملت‌ها هم مشت محکمی دریافت خواهد کرد.
به گزارش فیدوس؛ آیت‌الله «سیدمحمدعلی موسوی‌جزایری» در خطبه‌های نمازجمعه امروز، ۲۱ مهرماه اهواز با اشاره به آیات قرآن کریم، اظهار کرد: خداوند ما را به تقوا و وحدت و رسیدگی به نزدیکان امر فرموده است.

وی با اشاره به ایام شهادت امام سجاد(ع) گفت: قرآن کریم به فرموده خداوند هدایتگر است و آیات آن را می‌توان از اعمال و روایات ائمه اطهار(ع) تفسیر کرد، قرآن مجید گنج است و اهل‌بیت(ع) قرآن مجسم هستند.

موسوی جزایری با اشاره به همه پرسی در کردستان عراق، گفت: این کار صحیح نیست و در حقیقت یک توطئه اسرائیلی با حمایت آمریکا و اجرای آقای بارزانی بود. این کار به نفع ملت عراق و مردم کرد نیست و فقط به نفع اسرائیل است. از همکاری سه کشور عراق، ایران و ترکیه استقبال می‌کنیم که در برابر این توطئه اسرائیلی ایستادند. اتحاد این سه کشور می‌تواند کارساز باشد. از همه کشورهای دنیا قدردانی می‌کنیم که این موضوع را محکوم کردند، به جز اسرائیل که از آن حمایت کرد. اکنون به مردم کرد عراق می‌گویم که در میان آن‌ها علما و فرهیختگان هستند، خودشان گام بردارند و به این فتنه اسرائیلی خاتمه دهند و مصلحت مردم کرد عراق را به خاطر اسرائیل از بین نبرند.

امام جمعه اهواز با اشاره به این‌که رئیس‌جمهور آمریکا و دستیارانش تهدید کردند که ارگان مقدس و مبارک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست اعلام می‌کنند، افزود: از مردم کشورهای عراق، سوریه و افغانستان درباره سپاه بپرسید، همه آن‌ها سپاه را مبارک می‌دانند، سپاه به گردن دنیا خیلی حق دارد. همه کشورهای دنیا از فتنه داعش در خطر هستند و فقط سپاه توانست ضربه محکمی به رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پیکر آن‌ها وارد کند. اگر این حرکت ابلهانه از آمریکا سر بزند نه تنها از ملت ایران بلکه از سایر ملت‌ها هم مشت محکمی دریافت خواهد کرد.

وی با تقدیر از مواضع کشورهای ۵+۱ به غیر از آمریکا در حمایت از جمهوری اسلامی ایران، گفت: آمریکا راه خود را انتخاب کرده است، آنقدر کارهای احمقانه از رئیس‌جمهور آمریکا سر می‌زند که نیازی نیست ما چیزی بگوئیم.

موسوی جزایری خاطرنشان کرد: ما در کشور خود هیئت نظارت بر برجام داریم که متشکل از قوای سه‌گانه و شورای امنیت ملی و ... است، این هیئت در این موقعیت خاص مسئولیت سنگینی دارد و باید در این مقطع خاص، دقیق و هوشیار باشیم و مصالح ملت ایران را با قدرت و حکمت حفظ کنیم. ما هم در کنار آن‌ها هستیم و ان‌شاا... با اتخاذ تصمیمات عاقلانه بر حسب رهنمودهای رهبر عزیز بتوانیم از این مقطع عبور و مصالح ملت ایران را تضمین کنیم و ان‌شاا... پیروزمندانه از آن خارج شویم.

منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END