آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۹۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
نفر به نفر استقلال از نگاه صالح مصطفوی
صالح مصطفوی مربی استقلال که با ترک علیرضا منصوریان از جمع آبی ها جدا شد معتقد است مجموعه بازیکنان این فصل استقلال یکی از بهترین تیم های تاریخ استقلال هستند.
به گزارش فیدوس؛ استقلال پس از گذر 7 هفته‌ای از شرایط بد تصمیم به انتخاب سرمربی جدید گرفت و پس از حضور وینفرد شفر حالا در هفته نهم مقابل فولادخوزستانی حاضر خواهند شد که شرایط به نسبت بهتری دارد.

با نظر مربی هفته‌های گذشته استقلال به بررسی نفر به نفر آبی‌ها و خصوصیات فنی و بقازیکن بازیکنان این تیم پرداخته‌ایم که در زیر این نظرات را مرور می‌کنیم:

دروازه‌بان؛ چالاک و جسور
سیدحسین حسینی

حسینی، گلری همیشه آماده، جسور و باهوش است او علاوه بر تمام خصوصیات‌های یاد شده ریکشن‌های سریع و خوبی در کنترل توپ دارد به جز آن ویژگی بارز این گلر بازی با پایش است که شاید کمتر دروازه‌بانی در ایران چنین تبحری داشته باشد.

مدافعان؛ صلابت، قدرت، سختگیری
خسرو حیدری

خسرو حیدری بازیکن با تجربه‌ استقلال است ولی صلابت قبل را ندارد. اگر وریا غفوری با حضورش در تیم‌ملی و دیدار مقابل روسیه به مدت 83دقیقه‌ می‌توانست در بازی مقابل فولاد به میدان برود گزینه بهتری به نسبت خسرو در این بازی بوداماخب خستگی سفر قطعا در روند کاری او تاثیرگذار خواهد شد و بهتر است در این بازی خسرو حیدری در این پست به میدان برود چون هم حیدری باتجربه است و هم کاپیتان تیم ؛او می‌تواند در زمین بازیکنان را رهبری کند و به تیم انرژی مضاعف دهد.

سید مجید حسینی

ویژگی حسینی به اعتقاد من این است که او دفاع وسط قوی و قلدر همراه با سرعت بالاست. علاوه بر آن بازیسازی از عقب را هم خوب بلد است و در تقسیم پاس‌های عرضی و طولی و هدایت توپ از دفاع به هافبک عملکرد مناسبی دارد.

لئاندرو پادوانی

پادوانی به همراه مجید حسینی در دفاع میانی می تواند روی توپ‌های بلند مهاجمان را با قدرت سرزنی‌اش کنترل کند. او بازیکنی باتجربه بالا و باهوش است که به راحتی  بازی خوانی میکند. استقلال درین پست روزبه چشمی را هم دارد.

میلاد زکی‌پور

زکی‌پور هنوز در پوششها مشکل دارد اما او هم به مانند حسینی از قدرت بدنی بالایی برخوردار است البته باید گفت علاوه بر قوی بودنش ویژگی بارز این بازیکن سخت‌گیری‌اش در بازی و عدم اجازه نفوذ به مهاجمان حریف است.
 
هافبک‌ها؛ بلندقامتان و خط‌نگه‌دارها
فرشید باقری

باقری، هم قطع توپ و هم ضربه سرهای عالی دارد. او با حمل توپ، بازیسازی و شوت زنی همه خصلت‌های یک هافبک را داراست و در هر نقطه از خط هافبک می توان از ویژگی‌هایی که دارد بهره ببرد.او یک هافبک کامل است.

داریوش شجاعیان

شجاعیان یکی از بهترین چپ پاهای تاریخ استقلال است. او با تکنیک و جنگندگی‌اش می‌تواند یک پرس کننده  تمام‌عیار باشد. رهبری او در پرس از بالا می تواند فشار زیادی روی خط دفاعی حریف ایجاد کند و فضای تیم‌ها را برای گلزنی باز کند.

امید ابراهیمی

امید ابراهیمی نیز به همراه وریا غفوری ٢ بازیکنی هستند که تیم‌ملی را در دیدار تدارکاتی مقابل روسیه همراهی کردند و در روز سخت استقلال استفاده از آنها قاعدتاً با ریسک مصدومیت همراه خواهد بود،اما اتفاقی که برای امید ابراهیمی افتاده این است که او پس از 6 ماه دوری یک 90 دقیقه دشوار را پشت سر گذاشت و حالا اگر او نتواند در این بازی حضور داشته باشد احتمالا روزبه چشمی گزینه دیگر انتخابی استقلالی‌ها برای رویارویی با قرمزپوشان خوزستانی خواهد بود. روزبه بازیکن قابلی است و بازیکن باهوشی درجمع آبی‌هاست، او در قطع توپ بازیکنان حریف متبحر است و در مرکز زمین می‌تواند به تیمش کمک کند. با حضور چشمی در این پست استقلال از میانگین قدی خوبی بهره می‌برد.
 
سرور چپاروف

چپاروف، رهبر واقعی است و ریتم بازی را در دست می‌گیرد و به خوبی کنترلش می کند. او با جاگیری مناسب در فضاهای خالی خط هافبک حریف کمک شایانی به شکل گیری حمله استقلال می کند

فرشید اسماعیلی

اسماعیلی ویژگی‌های بارز بسیار دارد؛ خلاق، جسور، باتکنیک، سخت‌گیر است و با حضور به موقع در کناره‌های زمین و در محوطه جریمه می تواند هم گل بزند و هم پاس گل بدهد.
 
مهاجم؛ شهباززاده غیرقابل پیش‌بینی
سجاد شهباززاده

شهباززاده قطعا باتجربه‌ای که دارد بهترین مهاجم می‌تواند باشد. او در خط حمله فورواردی باهوش است علاوه بر آن جاگیری‌هایش همیشه مناسب بوده به نحوی که خطوط هافبک و دفاع حریف را همیشه دچار تزلزل کرده. او خیلی راحت خودش را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد و همیشه گل‌هایش دور از تصور بوده است. او را باید مهاجمی توانمند نامید.
 
البته یک نفر در این ترکیب جایش خالی است که آن هم جابر انصاری بازیکنی که طی هفته های گذشته همیشه برای استقلال موثر بوده است. او در هفته هشتم دچار مصدومیت شد و احتمالا در این بازی نمی تواند در ترکیب استقلال حضور پیدا کند.

ترکیب احتمالی  استقلال:

سیدحسین حسینی ـ خسرو حیدری، مجید حسینی، پادوانی، میلاد زکی پور ـ  روزبه چشمی ـ داریوش شجاعیان، فرشید باقری، سرور چپاروف، فرشید اسماعیلی ـ سجاد شهباززاده
Histats.com START (standard) Histats.com END