آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
هیلاری کلینتون گفت کل جهان باید نگران رهبری دونالد ترامپ باشد و تاکید کرد که او خطرناک‌ترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکاست.
به گزارش فیدوس، هیلاری کلینتون گفت کل جهان باید نگران رهبری دونالد ترامپ باشد و تاکید کرد که او خطرناک‌ترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکاست. 
 
این اظهارات هیلاری کلینتون، رقیب سابق دونالد ترامپ در انتخابات نوامبر گذشته حین مصاحبه در برنامه استرالیایی "چهار فصل" ای‌بی‌سی مطرح شد. او حین کمپین‌های انتخاباتی هم هشدار داده بود که ترامپ خطرناک‌ترین نامزد برای ورود به کاخ سفید است. 
 
او در پاسخ به اینکه آیا ترامپ خطرناک‌ترین رئیس‌جمهوری است که آمریکا به خود دیده است، گفت: گمان می‌کنم همینطور باشد زیرا او تحریک‌کننده است، خود کنترلی ندارد، عمدتا به این فکر می‌کند که چگونه به او نگاه می‌شود و مردم چگونه درباره او فکر می‌کنند. او کینه‌جو است. 
 
وزیر خارجه سابق آمریکا درباره اینکه آیا استرالیا باید نگران ورود یک جمهوری‌خواه به کاخ سفید باشد، گفت: گمان می‌کنم همه جهان باید نگران باشند. 
 
 این بانوی اول پیشین آمریکا اوایل همین ماه پس از تیراندازی مرگبار در لاس وگاس در حمایت از قوانین سختگیرانه برای کنترل سلاح سخن گفت. این حمله جان ۵۸ تن را گرفت و صدها زخمی بر جای گذاشت. 
 
او گفت: غم و اندوه ما کافی نیست. ما می‌توانیم و باید سیاست را کنار بگذاریم و علیه ان‌.آر.ای (انجمن ملی سلاح آمریکا) قیام کنیم و در کنار هم برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی همکاری داشته باشیم. 
 
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با تایید این انجمن روی کار آمد و مکررا تاکید دارد که راه حل پیشگیری از وقوع تیراندازی‌های مرگبار این است که شهروندان بیشتری سلاح داشته باشند! این انجمن بیش از ۳۰ میلیون دلار برای کمپین ریاست جمهوری ترامپ هزینه کرد.
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END