آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
اشتباه یک جراح حین عمل جراحی مرگ دردناک خردسال اهل لیورپول انگلیس را رقم زد. مسئولان بیمارستان ضمن عذرخواهی بابت این فاجعه گفته‌اند تمام خسارت ناشی از این قصور پزشکی را به خانواده وی پرداخت خواهند کرد.

به گزارش فیدوس؛ اشتباه یک جراح حین عمل جراحی مرگ دردناک خردسال اهل لیورپول انگلیس را رقم زد. مسئولان بیمارستان ضمن عذرخواهی بابت این فاجعه گفته‌اند تمام خسارت ناشی از این قصور پزشکی را به خانواده وی پرداخت خواهند کرد.
 
قرار بود طی این جراحی تومور سرطانی بدخیم کایتلین ٣ ساله از بدنش خارج شود که در اثر اشتباه جراح شاهرگ وی بریده شد. این دختر که مبتلا به سرطان کلیه بود بنا به تشخیص پزشکان باید تحت عمل جراحی قرار می‌گرفت. مادر عزادار کایتلین در این خصوص گفت: «سرطان کلیه موجب مرگ دخترم نشد. باعث مرگ دخترم جراحی بود که اشتباهي شاهرگ دخترم را قطع کرد. وقتی بعد از این اتفاق وحشتناک حال دخترم وخیم شد، فهمیدم که او را از دست خواهم داد.»
 
بعد از مرگ دردناک کایتلین مسئولان این بیمارستان طی اعلامیه‌ای از والدین این دختر خردسال عذرخواهی کردند. آنها در این اعلامیه ضمن پذیرش قصور جراح بیمارستان در حین عمل جراحی اعلام کردند که تمام خسارت ناشی از این اشتباه را به خانواده وی پرداخت خواهند کرد. چندی پیش نیز تشخیص اشتباه پزشکان بیمارستانی در کلانشهر منچستر موجب مرگ یک دختر نوجوان شد.
 
این پزشکان بیماری «شازل زمان» را که با علایم سردرد، سرگیجه و استفراغ به بیمارستان مراجعه کرده بود، تنها ناراحتی معده دانسته بودند. وی که درواقع مبتلا به یک کیست مغزی بود تنها چند ساعت بعد از مرخص‌شدن از بیمارستان بیهوش شد و جانش را از دست داد.

منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END