آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
آخر هفته تهران سه قتل رخ داد که متهمان دو پرونده دستگیر شده‌اند و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهم پرونده سوم ادامه دارد.

به گزارش فیدوس؛ آخر هفته تهران سه قتل رخ داد که متهمان دو پرونده دستگیر شده‌اند و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهم پرونده سوم ادامه دارد.
در پرونده اول دو دوست با هم درگیر شدند و یکی از آنها به قتل رسید، نفر دوم هم به‌خاطر شدت جراحات در بیمارستان بستری است تا پس از بهبود نسبی تحقیقات از او ادامه یابد.
 
این اتفاق ساعت ١٧:٣٠ پنجم مهر به مأموران کلانتری ١٦٩ مشیریه اعلام شد. مأموران کلانتری از طریق مرکز فوریت‌های پلیس ١١٠ مطلع شدند ساکنان یکی از خیابان‌های مشیریه سر‌ و ‌صدای زیادی را که از خانه یکی از همسایه‌ها به گوش می‌رسید، گزارش کرده‌اند.
 
با این گزارش گروهی از مأموران کلانتری راهی محل شده و پس از ورود به خانه قدیمی با جسد غرق در خون مرد جوانی مواجه شدند که در چند قدمی او پیکر نیمه‌جان مرد دیگری افتاده بود.
 
به‌این‌ترتیب پرونده به‌عنوان قتل مطرح شد و موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت و تیم تحقیق اعلام شد.
 
در تحقیقات محلی نیز مشخص شد مرد مجروح صاحب‌ِ خانه است و مرد کشته‌شده را کسی نمی‌شناخته است. همسایه‌ها متوجه سروصداهای زیاد و غیرعادی‌ای که از خانه قدیمی شنیده بودند، شدند و با این احتمال که اتفاقی رخ داده باشد، موضوع را به پلیس گزارش کرده‌اند.
 
پس از آن به دستور بازپرس کشیک قتل، جسد مرد جوان به پزشکی قانونی منتقل شد و صاحبخانه جوان که با ضربات متعدد چاقو مجروح شده بود، به بیمارستان بعثت انتقال یافت. در تحقیقات اولیه صاحبخانه به قتل دوستش اعتراف کرد اما با توجه به وضعیت نامناسب جسمی او بازپرس جنایی دستور داد تحقیقات کامل و تکمیلی به بعد از بهبود نسبی او موکول شود تا علت و انگیزه این جنایت مشخص شود.
 
دومین قتل کمتر از ٢٤ ساعت پس از قتل اول اتفاق افتاد. براساس محتویات پرونده این قتل به مأموران کلانتری ١٢٥ یوسف‌آباد گزارش داده شد. حدود ساعت١٢:٣٠ ظهر روز ششم مهر، مأموران کلانتری ١٢٥ یوسف‌آباد در پی تماس مسئولان یکی از بیمارستان‌هایی که در حوزه استحفاظی آنها قرار داشت، از مرگ مشکوک مردی افغان مطلع شدند. طبق اظهارات کادر درمانی بیمارستان در گزارش اولیه اعلام شد سه هفته قبل دو مرد  بر اثر اصابت جسمی نوک تیز که احتمالا چاقو بوده است، به بیمارستان منتقل شدند که باوجود تلاش‌های کادر درمانی یکی از آنها جان خود را از دست داد.
 
به‌دنبال مرگ مرد افغان موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت اطلاع داده شد و او دستور حضور تیم جنایی پلیس آگاهی و پزشکی قانونی را صادر کرد. در بررسی‌های اولیه معلوم شد مقتول مردی حدودا ٣٠ساله است، همچنین کارآگاهان تحقیق از مرد جوانی را که مقتول را به بیمارستان آورده بود، آغاز کردند. او گفت: من و مقتول کارگر ساختمانی هستیم و هر دو یک جا کار می‌کنیم. روز حادثه با یکی از هم‌ولایتی‌هایمان سر اینکه چرا بددهنی و فحاشی می‌کند بحثمان شد که ناگهان او دست به چاقو شده و هر دوی ما را با چاقو مجروح کرد.
 
با این ادعای مرد افغان بررسی‌ صحت ادعای او در دستور کار قرار گرفت؛ همچنین بازپرس جنایی دستور بازداشت متهم فراری را صادر کرد. سومین قتل نیز در روز ششم مهر و با فاصله خیلی کمی از قتل دوم به بازپرس کشیک قتل اطلاع داده شد. حدود ساعت١٣:٠٠ ششم مهر که بازپرس کشیک قتل پایتخت در حال رسیدگی به پرونده قتل مرد افغان در بیمارستان بود، کشف جسدی داخل گونی در پشت بازار آهن یافت‌آباد به او اطلاع داده شد. بنابراین دستور تحقیقات جنایی برای رازگشایی این پرونده را نیز صادر کرد.
 
متخصصان پزشکی قانونی و تیم جنایی پلیس آگاهی در محل کشف جسد حضور یافتند و پزشکان قانونی با بررسی جسد اعلام کردند که مرگ بر اثر خفگی بوده و سه روز پیش اتفاق افتاده است. در تحقیقات محلی، خیلی زود هویت جسد شناسایی شد و معلوم شد او نیز مردی افغان است که همراه دو برادرش در همان حوالی زندگی می‌کند.
 
به‌این‌ترتیب گارآگاهان جنایی برای تحقیقات از برادران مرد جوان راهی خانه او شدند. در مراحل اولیه تحقیقات، مأموران به دو برادر مقتول مشکوک شدند و به دستور بازپرس کشیک قتل هر دوی آنها بازداشت شدند تا تحقیقات ادامه یابد.
 
دو مرد جوان در بازجویی‌‌های اولیه به قتل برادرشان اعتراف کردند و یکی از آنها به بازپرس جنایی گفت: برادرم روابط نامشروع زیادی داشت و همین رفتار‌های او باعث شده بود آبروی ما برود و تصمیم به قتل او بگیریم. روز حادثه پس از آنکه او را خفه کردیم، جسدش را داخل گونی سفیدی گذاشته و به محل جمع‌آوری زباله‌ها که پشت بازار آهن قرار دارد، انتقال دادیم.
 
با این اعتراف بازپرس جنایی هر دو متهم این پرونده را نیز در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار داد تا تحقیقات کامل و دقیقی در‌این‌باره نیز انجام شود. 
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END