آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۳۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱
وکیل‌مدافع اولیای دم ستایش قریشی از ادعای جدید متهم پرونده پس از قطعی شدن حکم خبر داد.
به گزارش فیدوس؛ وکیل‌مدافع اولیای دم ستایش قریشی از ادعای جدید متهم پرونده پس از قطعی شدن حکم خبر داد. 
 
عسگر قاسمی آقباش با اشاره به ادعای اخیر قاتل ستایش قریشی مبنی بر اینکه وی بعد از ارتکاب قتل همدست داشته و شخص دیگری پس از قتل، اقدامات مجرمانه‌ای را نسبت به مقتوله انجام داده است، گفت: به فرض صحت این ادعا، این موضوع در حکم صادره از سوی دادگاه برای امیرحسین تاثیری ندارد. 
 
وی خاطرنشان کرد: دادگاه کیفری یک استان تهران برای بررسی این موضوع، پرونده را به دادگستری ورامین ارجاع داد تا آن‌ها بررسی کنند که آیا  اقدام مجرمانه‌ای در این خصوص صورت گرفته یا خیر. 
 
بر اساس این گزارش، ابوالقاسم مرادطلب دادستان ورامین پیش از این گفته بود که رسیدگی به این پرونده در تهران انجام شد و در نهایت برای اجرای حکم، به ورامین می‌آید. 
 
وی با اشاره به اظهارات اخیر رییس کل دادگستری استان تهران مبنی بر اینکه «فرایند استیذان مربوط به اجرای حکم انجام و به دادسرای مجری حکم ابلاغ شده است» بیان کرد: تا این لحظه پرونده به اجرای احکام ورامین نیامده، زیرا اندکی زمان بر است. 
 
رسیدگی به پرونده موسوم به «ستایش» در شهریور سال ۹۵ در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی خازنی انجام شد و در نهایت سه اتهام عمل منافی عفت، قتل عمد و جنایت بر میت به متهم پرونده تفهیم شد. بر اساس رای صادره، قاتل این پرونده در خصوص اتهام قتل عمد به قصاص نفس و در خصوص اتهام تجاوز به عنف به یک بار اعدام و در خصوص اتهام جنایت بر میت به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. 
 
با اعتراض به رای صادره توسط دادگاه کیفری، پرونده برای رسیدگی به شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور ارسال شد و دیوان عالی نیز حکم دادگاه بدوی را عینا تایید کرد.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END