آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۷
دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید در پی حمله ناگهانی داعش به شهر القریتین در جنوب شرق حمص، تروریست‌ها با وارد آوردن تلفاتی به نیروهای دولتی بر این شهر سیطره یافته‌اند.
به گزارش فیدوس: دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید در پی حمله ناگهانی داعش به شهر القریتین در جنوب شرق حمص، تروریست‌ها با وارد آوردن تلفاتی به نیروهای دولتی بر این شهر سیطره یافته‌اند. 
 
 به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه که نهادی نزدیک به مخالفان سوری است، داعش روز یکشنبه کنترل کامل شهر القریتین در جنوب شرقی حمص در اطراف بادیه سوریه را در دست گرفت. 
 
شهر القریتین و کیلومترها از مناطق اطراف آن مدتهاست از وجود عناصر داعش پاکسازی شده و تحت کنترل ارتش سوریه قرار دارد. مشخص نیست عناصر داعش از چه راهی خود را به این شهر رسانده‌اند اما احتمال می‌رود در دسته‌های کوچک و با پوشیدن لباس نظامیان سوری به شهر نزدیک شده باشند. 
 
دیدبان حقوق بشر می‌گوید در پی حمله غافلگیرکننده داعش به نیروهای نظام سوریه در این شهر، درگیری‌های شدیدی میان دو طرف رخ داد و نیروهای نظام اکنون تروریست‌ها را در این شهر تحت محاصره دارند. 
 
نیروهای دولتی سوریه اوایل آوریل 2016 کنترل شهر القریتین را در دست گرفته بودند. داعش در طول مدت اشغال این شهر آثار باستانی آن را منهدم کرد و دو کلیسای‌ آن را به آتش کشید. داعش همچنین ده‌ها مسیحی شهر را ربود اما بعد از چند هفته آن‌ها را آزاد کرده بود. 
 
رامی عبدالرحمن، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که درگیری‌های شدیدی بین دو طرف در محورهای بادیه السخنه رخ داد و داعش توانست کنترل شهر و ارتفاعات استراتژیک آن را که بر جاده مواصلاتی دمشق به بادیه سوریه مشرف است، در دست بگیرد. 
 
ده‌ها کیلومتر ان طرف طر و در شرق حمص هم دیده بان حقوق بشر سوریه می‌گوید حملات داعش به ایست‌های بازرسی نظام سوریه و حامیان آن در جنوب شهر السخنه از روز پنجشنبه تاکنون به کشته شدن ده‌ها نیروی دولتی سوریه و 90 تروریست انجامیده است. 
 
عبدالرحمن گفت: داعش که خسارت‌های میدانی زیادی در چندین جبهه دیده است تلاش می‌کند از طریق حملات غافلگیر کننده به افکار عمومی جهان ثابت کند که همچنان قدرتمند است. 
 
این حملات بعد از آن آغاز شد که یک فایل صوتی منسوب به ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش منتشر شد که وی در آن حامیانش را به "صبر و ثبات علیه کفار" فرا خوانده بود.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END