آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
نوعی بیماری ژنتیکی موسوم به "نوروفیبروماتوز" در یک دختر نوجوان هندی که موجب رشد تومورهای بزرگ در چهره‌اش شده، سال‌هاست او را خانه‌نشین کرده است.
به گزارش فیدوس؛ نوعی بیماری ژنتیکی موسوم به "نوروفیبروماتوز" در یک دختر نوجوان هندی که موجب رشد تومورهای بزرگ در چهره‌اش شده، سال‌هاست او را خانه‌نشین کرده است.

"روبی دیولاری" به دلیل ابتلا به این بیماری و تغییرات محسوسی که در چهره‌اش رخ داده، مورد آزار و اذیت و بدرفتاری همکلاسی‌هایش در مدرسه قرار می‌گرفت و همین امر موجب شد که پس از فوت مادرش در سال ۲۰۱۳ مدرسه را ترک کرده و خانه‌نشین شود.

پدر و مادر روبی در دوران کودکیِ او و زمانی که اولین نشانه‌های بیماری را در کودک خود مشاهده کردند او را به چندین پزشک نشان دادند اما هیچ یک از داروها و درمان‌ها برای روبی جواب ندادند و اکنون که او بزرگ شده بیماری‌اش نیز تشدید شده است.

روبی که مثل سایر دخترهای هم سن و سال خود رویای عروس شدن دارد چهار سال پیش مادرش را که بهترین دوستش نیز بود از دست داد و از آن زمان به بعد خود را در خانه حبس کرده است.

نوروفیبروماتوز یک بیماری ژنتیکی است که اعصاب و پوست را گرفتار می‌کند و در این بیماری تومورهای خوش‌خیم غیرسرطانی در مسیر اعصاب رشد می‌کنند. گفته می‌شود این بیماری درمان ندارد.

به دلیل رشد تومورها، دید چشم سمت راست او دچار مشکل شده و این عارضه روی تکلم این دختر نوجوان نیز تاثیر گذاشته است.

به گزارش دیلی میلی، یکی از پزشکان معالج روبی می‌گوید: تنها راه درمان، جراحی است که در آن صورت نیز تومورها پس از چند سال دوباره رشد می‌کنند.
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END