آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۲۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱
باشگاه فوتبال منچستر سیتی با باشگاه فوتبال پورتلند تورنز برای جذب نادیه ندیم، مهاجم این تیم به توافق رسیده و این بازیکن افغان‌تبار در ژانویه/جنوری ۲۰۱۸ به ترکیب فوتبال زنان منچستر سیتی اضافه می‌شود.
به گزارش فیدوس؛ نادیه پیش از بازی در باشگاه فوتبال پورتلند، مهاجم تیم اسکای بلو اف‌سی و تیم ملی فوتبال زنان دانمارک بود.
 
نام او با به ثمر رساندن دو گل برای تیم ملی فوتبال زنان دانمارک در جریان لیگ فوتبال زنان اروپا در سال ۲۰۱۳، در رسانه‌های بین‌المللی مطرح شد.
 
این فوتبالیست که برای دو سال با قهرمان لیگ برتر زنان در انگلیس بازی خواهد کرد، می‌گوید: "منچستر سیتی برای فوتبال زنان خیلی کار کرده است و من می‌خواهم بخشی از این تاریخ‌سازی باشم."
 
نادیه ندیم می‌گوید او فوتبال را به صورت سرگرمی درکنار یک اردوگاه مهاجران در دانمارک آغاز کرد و بعد از فراز و نشیب های فراوان راه خود را به تیم ملی فوتبال زنان دانمارک باز کرد
نادیه ۲۹ ساله می‌گوید ۱۲ ساله بود که بعد از مرگ پدرش در سال ۲۰۰۰ میلادی، همراه با مادرش و چهار خواهرش مجبور به ترک هرات شدند و به دانمارک مهاجرت کردند.
 
او زمانی که در ارودگاه پناهجویان در دانمارک بود، فوتبال را آغاز کرد و "به زودی به آن علاقه بی‌حد پیدا کرد".
 
او می‌گوید این آغازی شد برای رو آوردن به فوتبال حرفه‌ای و پس از آن تمرینات ابتدایی را در همین ورزشگاه کنار اردوگاه مهاجران در یوتلاند آغاز کرد.
 
به گفته نادیه در همین زمان یکی از مربیان با مادرش تماس می‌گیرد و می‌گوید نادیه استعداد زیادی در فوتبال دارد و به او اجازه بدهد که به یک باشگاه مهم فوتبال به نام بی۵۲ آلبورگ (B۵۲ Aalborg) بپیوندد.
 فوتبالیست زن افغان‌تبار به منچسترسیتی پیوست
نادیه به این باشگاه می‌پیوندد و به سرعت به یک بازیکن حرفه‌ای فوتبال زنان در دانمارک تبدیل می‌شود.
 
در کنار بازی حرفه‌ای فوتبال، نادیه دانشجویی رشته پزشکی در یکی از دانشگاه‌های دانمارک است. او می‌خواهد در آینده پزشک جراحی زیبایی شود.
 
او می‌گوید پیش بردن همزمان فوتبال و درس‌های پزشکی کاری دشواری است اما او به هردو رشته علاقه زیاد دارد.
 
نادیه می‌گوید: "می‌خواهم یک چیزی دیگر پهلوی فوتبال داشته باشم. فوتبال سرگرمی‌ام است، دوستش دارم اما می‌خواهیم یک چیز دیگری هم در زندگی داشته باشم."
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END