آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۰۷۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
آیت الله حسن زاده در جلسه شورای اداری استان خوزستان مطرح کرد:
امام جمعه موقت اهواز گفت: حال که دکتر شریعتی برای رفع معضل بیکاری همت کرده است همه نخبگان و مسئولان و علما و نمایندگان مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی باید با هم افزایی و وحدت رویه و همدلی بر مشکلات فائق بیاییم.
به گزارش فیدوس؛ حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن حسن زاده امام جمعه موقت اهواز  در جلسه شورای اداری استان خوزستان عنوان کرد: قیام سید الشهدا و مجموعه کربلا منبع تمام نشدنی برای همه انسان هاست. از بزرگترین عرفا، فلاسفه، فقها و سیاسیون و... همه بر روی حادثه عاشورا تمرکز کرده اند و هر کس الهامی از این حادثه بزرگ گرفته و آن را الگو قرار داده است.

وی ادامه داد: روایت ها تاکید دارند این صرفا بیان یک واقعه تاریخی نیست که اظهار اندوه و اشک باشد، قطعا این نمی تواند فلسفه این همه روایت باشد. 

حسن زاده گفت: تاکید بر این مراسم برای آن است که آن روحیه یاران امام را داشته باشیم یعنی همراهی با امام. آنچه که یاران امام داشتند حریت و آزادی از تمام تعلقات دنیا بود که پیام عمیق تری از عاشورا برای ما داشته است.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه  به عنوان یک طلبه شرم دارم خبر یک اختلاس مطرح می شود، اذعان داشت: اگر جامعه، جامعه عاشورایی باشد به هیچ وجه نباد این انحرافات وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هفته امر به معروف و نهی از منکر است گفت: امر به معروف یک وظیفه عمومی و جزو ضرورت های دین است، اما این امر به معروف و نهی از منکر شرایطی دارد؛ باید معروف و منکر را بشناسد، اولویت ها را در امر به معروف و نهی از منکر را باید بدانیم. در این مسئله از اولین منکراتی که به ذهنمان می آید "بدحجابی" است، اما امروزه مهمترین منکراتی که وجود دارد بحث بیکاری است.

وی افزود: برای این جوانان چه موعظه و نصیحتی می توانیم داشته باشیم؟ ناهنجاری های اجتماعی، آسیب های اجتماعی، طلاق، اعتیاد و... که در جامعه وجود دارد. مهمترین معروف آن است که این منکرات را ریشه کن کنیم، همه باید دست‌به‌دست هم دهیم تا آمار بیکاری در استان کاهش و دانش آموزان در کنار این‌همه منابع کیلومترها را تا رسیدن به مدرسه طی نکنند.

اگر به خاطر کم کاری یک مسئول اشتغال یک جوان به تاخیر بیافتد گناه نابخشودنی است. آنچه که امروز باید تحقق پیدا کند کارآمدگی دینی است، آنچه که دشمنان در جهت اثباتش هستند ناکارآمدی دینی است. 

آیت الله  حسن زاده  در ادامه با تجلیل از زحمات و تلاش های شبانه روزی استاندار خوزستان گفت: یکی از نمایندگان مجلس ساعت ملاقات خود را با استاندار خوزستان ساعت ۲۴اعلام کرد،  پرواضح است که استاندار تا آن ساعت شب به کار و تلاش در جهت رفع مشکلات استان می پردازد .

این استاد دانشگاه و حوزه یادآور شد: رفع معضل بیکاری جناح و اصولگرا و اصلاح طلب نمی شناسد .همه ما باید در برطرف شدن مشکل بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان به نماینده عالی دولت در استان کمک کنیم. نباید از جوانانی که شغل ندارند و در رفع نیازهای شخصی خود ناتوان هستند انتظار داشت به موعظه ها و نصایح ما گوش فرا دهند. 

وی افزود: حال که استاندار خوزستان برای رفع معضل بیکاری همت کرده است همه نخبگان و مسئولان و علما و نمایندگان مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی باید با هم افزایی و وحدت رویه و همدلی بر مشکلات فائق بیاییم.
منبع: آراس
Histats.com START (standard) Histats.com END