آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۰۴۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
سایت باشگاه پرسپولیس نوشت: باشگاه پرسپولیس با صدور پیامی، بابت ناکامی در بازی سه‌شنبه شب از هواداران عذرخواهی کرد و خواهان اتحاد خانواده پرسپولیس در حمایت از اعضای تیم برای بازی برگشت شد.
به گزارش فیدوس؛ سایت باشگاه پرسپولیس نوشت: باشگاه پرسپولیس با صدور پیامی، بابت ناکامی در بازی سه‌شنبه شب از هواداران عذرخواهی کرد و خواهان اتحاد خانواده پرسپولیس در حمایت از اعضای تیم برای بازی برگشت شد.
باشگاه پرسپولیس در پیامی از هواداران خود بابت نتیجه به دست آمده در بازی برابر الهلال عذرخواهی کرد. در این پیام آمده است؛ می‌دانیم در دل‌های شما چه غوغایی بر پا شده است. اندوه سنگینی وجود همه ما را فرا گرفته است. صدای شکستن دل‌های شما، دلخراش‌ترین نوایی است که می‌تواند به گوش برسد اما پرسپولیس ما نشکسته است و نمی‌شکند.
تا شما هواداران را داشته باشد، هیچگاه نخواهد شکست. شاید در انبوه سختی‌ها و دشواری‌ها کمر خم کرده باشد اما بار دیگر قامت راست کرده و می‌‎کند.
بازگشت‌های با شکوه پرسپولیس را در ذهن خود مرور می‌کنیم. چه آنها که در دقایقی اندک رقم خورده‌اند و چه آنهایی که نزدیک به ده سال صبورانه و وفادارانه برایش انتظار کشیده‌ایم.
این روزها، شرایط سختی را پشت سر می‌گذاریم و بدون هر تعارف و شعاری تمام دلخوشی پرسپولیس، هوادارانش هستند. همان چیزی که پرسپولیس را با دیگران متفاوت کرده است. اعضای تیم فوتبال پرسپولیس تمام تلاش خود را کردند. آنها با تمام وجودشان در زمین حاضر بودند و اکنون اندوهی بزرگ روی شانه‌هایشان سنگینی می‌کند که باید آن را تبدیل به امید و انگیزه کرد. آنها بار دیگر آماده خواهند شد تا برای پرسپولیس، برای ایران و برای شرافت و بزرگی که آن را با خون دل، عرق جبین و مایه گذاشتن از جان و وجود خویش به دست آوردند، بجنگند. در این مسیر آنها به نیروی زندگی‌بخش هواداران نیاز خواهند داشت. بازیکنان پرسپولیس تمام توان خود را به کار گرفتند اما در یکی از بدترین‌ زمان‌های ممکن، روز، روز پرسپولیس نبود.
شکست ناگواری بود که حال و احساسات جریحه‌دار شده هواداران و پیشکسوتان، آن را برای ما مضاعف می‌کند. از این بابت تنها می‌توانیم از شما عذر بخواهیم و امیدوار باشیم این عذرخواهی را از تیم و باشگاه خودتان بپذیرید و برای آن چه تیم محبوبتان در صدد انجامش است، یاور و قوت قلبشان باشید.
فراموش نمی‌کنیم این تیم در سایه حمایت ها چه لحظات شاد، پر غرور و فرح بخشی را برای ما رقم زده‌ است. از یاد نمی‌بریم که آنها برای ما افتخار خلق کردند و قدرت و آوازه پرسپولیس پس از سال‌هایی چند، بار دیگر طنین انداز شد. ما قدرت و توانایی آن‌ها را پیش از این دیده‌ایم و بار دیگر می‌توانیم شاهد غرش شیر درون آنها باشیم. ما تاثیر معجزه‌آسای حمایت‌های هواداران در هفته‌های ابتدایی دو فصل قبل و روز پایانی همان فصل را در میان سرخپوشان به خاطر داریم. 
این روزها همه می‌خواهند درباره چرایی باخت پرسپولیس سخن بگویند. این حق رسانه‌ها و کارشناسان و حق پیشکسوتان و هواداران است. شکی نیست که بیش از همه، مربیان و بازیکنان پرسپولیس به دنبال این دلایل خواهند بود تا آماده بازی‌های آینده شوند. در این شرایط نکات دیگری هم باید مورد توجه قرار بگیرد. باید ببینیم آن چه خواهیم گفت برای پرسپولیس چه ثمره‌ای دارد؟
باید مراقب باشیم اتفاقات و حرف و حدیث های شب قبل از این بازی که تاثیر روانی منفی سنگینی رو تیم داشت بار دیگر تکرار نشود. تاثیری که از صبح دیروزسه شنبه کاملا مشهود بود آن هم به خاطر ادعاهایی که از سوی بعضی مطرح شد واصلا واقعیت نداشت. حالا هم حرف و سخن‌ها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بسیار خواهد بود. بعضی از آنها در مقام نقد، ارزشمند و قابل تامل هستند. از سویی بسیاری از آنها نیز حتی در سایه دلسوزی‌ها می‌توانند به عاملی مخرب بدل گردند و مانند همیشه گاهی هم در حالی مطرح می‌شوند که دور از واقعیت بوده یا گزینش انتخابی و هدفمند بخشی از یک ماجرا هستند که حق مطلب را ادا نکرده و حتی آن را وارونه جلوه می دهد . تنها کارکرد آن ها به هم ریختن جوهواداران و ایجاد حاشیه و دغدغه برای اعضای تیم خواهد بود. حرف و سخن‌های ما، نشر دادن‌ها، حتی بها دادن‌ها به خصوص در شبکه‌های اجتماعی و تاثیری که تک تک ما روی یکدیگر می‌گذاریم در نهایت به تیم و بازیکنان و از آن طریق به خود ما باز می‌گردد. لازم است بسیار مراقب باشیم.
همچنین باید از خود بپرسیم؛ آیا این بازیکنان عملکردی پائین‌تر از سطح توان و امکانات باشگاهی و لیگ ما نسبت به رقبای قدرتمند آسیا را به نمایش گذاشته‌اند یا با قابلیت‌های خود فاصله‌ها را پر کرده و فوتبال ایران را چند گام پیش بردند. توجیهی برای بازی سه‌شنبه شب در کار نیست و چنین قصدی وجود ندارد. به طور حتم پرسپولیس همچنان به تلاش خود ادامه می‌دهد تا با اتکا به درایت کادر فنی، توان فنی بازیکنان و حمایت هوادارانش معادلات را بر هم بزند.
در این روزها سخنان تلخ و فشارها، روی تک تک اعضای خانواده پرسپولیس از تیم تا هواداران و پیشکسوتان بسیار خواهد بود و از این رو باید بیش از گذشته مراقب تیم باشیم و آنها را برای دفاع از کیان پرسپولیس آماده سازیم.
این بازی یک نیمه دیگر خواهد داشت. پرسپولیس بازگشت‌های پر حماسه کم نداشته است و فوتبال دنیا نیز، کم شاهد اتفاقات اینگونه نبوده است. غافلگیری‌ها همواره زیبایی‌های بی‌نظیر فوتبال را رقم زده‌اند.
تاریخ پرسپولیس پر است از طغیان‌هایی که پس از روزها و لحظات سخت رقم خورده است. از دربی‌هایی که ماندگار شد تا قهرمانی‌هایی که پس از کسر امتیازات یا شکست‌های سنگین و تلخ رقم زده شد. یکی از آنها در همین رقابت‌های آسیایی، همان بازی با آلیمای قراقستان بود، هر چند در مقام مقایسه تفاوت‌ها بسیار باشد اما در پرسپولیس سخن از نا امیدی هیچ معنایی ندارد.
باشگاه پرسپولیس ضمن عذرخواهی از مردم عزیز ایران به ویژه هواداران و پیشکسوتان بابت آزرده شدنشان از این نتیجه از همه این عزیزان در هر جایگاهی که قرار دارند، تقاضا می‌کند، حمایت و انرژی حیات بخش خود را نثار اعضای تیم کنند تا خود را آماده نمایشی کنیم که فارغ از هر نتیجه‌ای قدرت پرسپولیس را به رخ آسیا بکشیم و مسیر دفاع از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر را ادامه دهیم.

 منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END