آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۸۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
سقف برداشت نقدی از خودپردازها در استانهای ایلام، کرمانشاه و خوزستان که تردد زائران در آنها بیشتر است از ۲۰۰ هزار تومان معمول در شبکه بانکی به ۵۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

به گزارش فیدوس؛ سقف برداشت نقدی از خودپردازها در استانهای ایلام، کرمانشاه و خوزستان که تردد زائران در آنها بیشتر است از ۲۰۰ هزار تومان معمول در شبکه بانکی به ۵۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

 در حالی کمتر از یک ماه دیگر زائران اربعین به کشور عراق سفر خواهند کرد که در راستای تسهیل استفاده از خدمات بانکی برنامه‌ریزی‌هایی از سوی بانک مرکزی صورت گرفته که بانک‌ها موظف به انجام آن شدند. بر این اساس هماهنگی‌های انجام شده تا شبکه بانکی بتواند خدماتی با کیفیت به زائران اربعین ارائه کند، برنامه‌ریزی‌هایی برای نصب، راهبری و نگهداری امکانات پرداخت الکترونیک اعم از خودپرداز، پایانه فروش، کیوسک و نظایر آن در مناطق مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه انجام شده است. همچنین برقراری کشیک فعال در شعب و باجه‌های استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان و انجام عملیات منظم پول‌رسانی، خدمات مالی و پرداخت در این استان‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

یکی از برنامه‌هایی که برای زائران اربعین اجرایی خواهد شد، مربوط به برداشتن موانع در رابطه با تامین وجه نقد مورد نیاز آنها خواهد بود. بر این اساس قرار شده تا سقف برداشت نقدی از دستگاه‌های خودپرداز تا مبلغ ۵۰۰ هزار تومان در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان که تردد زائران در آن بیشتر است، افزایش یابد. البته مدیران بانک مرکزی گفته‌اند که تلاش بر این است تا بتوانند طی این مدت اسکناس‌های نو در اختیار کلیه زائران قرار دهند.

دیگر سیاستی که اخیرا بانک مرکزی برای زائران اربعین در نظر گرفت، تامین ارز مسافری برای آنهاست آن هم در شرایطی که از ۲۰ شهریورماه به طور کلی ارز مسافرتی که با نرخ مبادله‌ای ارائه می‌شد، از مجموعه مقررات ارزی حذف شده است.

بنابراین حدود ۲۰۰ دلار ارز مبادله‌ای که در حال حاضر با قیمت حدود ۳۳۷۰ تومان عرضه می‌شود، در اختیار مسافران اربعین قرار خواهد گرفت. البته بانک مرکزی اعلام کرده بود که در نظر دارد تا بتواند پرداخت ارز برای زائران را در قالب دینار انجام دهد که تاکنون اعلامی مبنی بر نهایی و اجرایی شدن این سیاست از سوی بانک مرکزی وجود نداشته است. زائرانی که از راه‌های هوایی و زمینی در گردهمایی اربعین شرکت می‌کنند می‌توانند حداکثر ۲۰۰ دلار آمریکا را با گذرنامه معتبر و بلیت مسافری از طریق بانک‌های ملی، ملت و سامان تهیه کنند.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END