آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۷۹۹۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
چهره‌های شناخته شده دنیای فوتبال از جمله الکس فرگوسن، گری لینکر، آلن شیرر و رونالدو برای حضور در فیلمی مستند درباره بابی رابسون قرارداد امضا کردند.
به گزارش فیدوس؛ چهره‌های شناخته شده دنیای فوتبال از جمله الکس فرگوسن، گری لینکر، آلن شیرر و رونالدو برای حضور در فیلمی مستند درباره بابی رابسون قرارداد امضا کردند.
مستند «بابی رابسون» به کارگردانی گابریل کلارک و تورکیل جونز ساخته می‌شود. این دو فیلمساز ساخت مستند «استیو مک‌کوئین: مرد و لومان» را در کارنامه دارند که سال 2015 در جشنواره کن به نمایش درآمد.

در این مستند فوتبالی زندگی بابی رابسون از روزگار جوانی و بازی در سطح اول فوتبال جهان در دهه 50 میلادی تا مربیگری در تیم‌های باشگاهی مشهوری چون بارسلونا، نیوکاسل و البته تیم ملی انگلستان بررسی خواهد شد. بخشی از این مستند نیز به فعالیت‌های خیریه بابی رابسون و کمک‌های بنیاد او به پژوهش‌های علمی درباره سرطان اختصاص دارد.

رابسون از چهره‌های محبوب فوتبال انگلستان بود و سال 2009 در 78 سالگی از دنیا رفت. در مستند «بابی رابسون» علاوه بر مصاحبه با چهره‌های سرشناس دنیای فوتبال، ویدئوهایی دیده نشده برای نخستین بار نمایش داده خواهد شد.

الکس فرگوسن، گری لینکر، آلن شیرر و رونالدو چهره‌های فوتبالی سرشناسی هستند که برای حضور در این مستند قرارداد بسته‌اند.

گروه سازنده فیلم قصد دارد تا پیش از آغاز جام جهانی فوتبال کار ساخت مستند را به پایان برساند.
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END