آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۷۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۷
در گفتگوی خبری با موضوع تردد بدون ویزا اتباع عراقی در این منطقه آزاد اروند مطرح شد؛
قائم مقام منطقه آزاد اروند، توسعه اقتصادی در آبادان و خرمشهر از اهداف اصلی این سازمان خواند و گفت : امروز ما با آمریکا در حال برابری هستیم و انتقاد های بیهوده باعث ایجاد نا امیدی و یاس می شوند و همچنین کسانی که انتقاد می کنند انتقادشان می بایست منصفانه باشد و ما نیز از انتقادهای منصافه و دارای راهکار استقبال می کنیم.

به گزارش فیدوس؛ قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند ، گفت :طی چهار سال گذشته در منطقه آزاد اروند 70 درصد کارهای فیزیکی انجام شده است.
،عبدالله کعبی ، با موضوع تردد بدون ویزا اتباع عراقی در این منطقه ، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) ،عنوان کرد: برنامه اصلی منطقه آزاد اروند خدمات رسانی به مردم این منطقه است
وی افزود :از آغاز به کار منطقه آزاد اروند در گذشته 30 درصد کار فیزیکی انجام شده بود اما طی این چهار سال 70 درصد کار فیزیکی انجام شده است.
وی ادامه داد : ما در برابر مردم عزیز و شریف آبادان و خرمشهر احساس دین و تکلیف میکنیم و باید با کمک همه دستگاه های اجرایی به مردم خدمت کنیم.
کعبی با اشاره به پروژه های عمرانی انجام شده در این منطقه ، اظهار داشت : در بحث عمران شهری و خدمات شهری و زیر ساختی کارهای بسیار زیادی انجام شده است.
وی افزود : با حضورمشاوررییس جمهورو دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از کارخانه فولاد کاوه بازدید شد که این کارخانه از ماه آینده آغاز به کار می کند و روزانه 600 هزار تن فولاد تولید خواهد کرد و همچنین در این کارخانه حدود 600 نفر بصورت مستقیم مشغول بکار می شوند .
وی ادامه داد : کارخانه فولاد جهان آرا هم نیز با روزانه یک میلیون 200 هزار تن تولید فولاد و اشتغال زایی 2000 نفر بصورت مستقیم از ماه آینده آغاز بکار میکند.
قائم مقام منطقه آزاد اروند، توسعه اقتصادی در آبادان و خرمشهر از اهداف اصلی این سازمان خواند و گفت : امروز ما با آمریکا در حال برابری هستیم و انتقاد های بیهوده باعث ایجاد نا امیدی و یاس می شوند و همچنین کسانی که انتقاد می کنند انتقادشان می بایست منصفانه باشد و ما نیز از انتقادهای منصافه و دارای راهکار استقبال می کنیم.
وی با بیان اینکه جذب توریسم باعث اشتغال زایی فراوان می شود اظهار داشت : امروز ما بعنوان یک منطقه امن در سطح کشور می توانیم با جذب گردشگر اشتغال زایی کنیم  و در قبال امنیت و آسایش مردم مسئول هستیم .
وی ادامه داد : مردم این منطقه در دوران دفاع مقدس مردانگی خود را به رخ جهانیان کشیدند و جانانه از این مرز و بوم دفاع کردند و همه کشور مدیون رشادت های مردمان این دو شهر عزیز هستند.
وی با اشاره به ورود اتباع عراقی بدون ویزا در منطقه آزاد اروند ، گفت : ورود اتباع عراقی از طریق مجاری قانونی صورت خواهد گرفت و اتباع خارجی که بدون ویزا وارد می شوند فقط می توانند در محدوده منطقه آزاد اروند تردد کنند.
کعبی افزود : ورود اتباع عراقی فعلا فقط برای استان بصره می باشد و در آینده ایی نزدیک توافقات بین طرف ایرانی و عراقی برای ورود مردم این منطقه انجام خواهد شد.
وی با اشاره به جذب گردشگر و امکانات برای حضور گردشگران ، تصریح کرد : در منطقه آزاد اروند ما چندین هتل خوب و واحد های اقامتی در حال احداث داریم و همچنین توانایی و ظرفیت جذب گردشگر را در این منطقه داریم .
وی ادامه داد : سازمان منطقه آزاد اروند در بحث گردشگری با واحد های اقامتی و دفاتر گردشگری همکاری خواهد داشت و ما در این منطقه ظرفیت پذیرایی از اتباع خارجی را داریم.
وی از حضور سرمایه گذاران کشور لهستان خبر داد و افزود : امروز هیاتی از لهستان برای سرمایه گذاری در بخش نیروگاه بادی به این منطقه سفر کردند و خواهان سرمایه گذاری در این بخش بودند.
کعبی با بیان اینکه در آبادان و خرمشهر جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد ، گفت : خیلی از مناطق دیگر از جاذبه های گردشگری که در آبادان و خرمشهر وجود دارد بی بهره هستند.
وی افزود : آبادان و خرمشهر 570 هزار نفر جمعیت دارند و این در حالی است که منطقه آزاد کیش فقط 35 هزار جمعیت دارد.
قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند ، گفت : جاذبه های توریستی و گردشگری ما در منطقه آزاد اروند کم نیست اما آنها به مسافران و گردشگران معرفی نشده است همچنین  در روستاهای آبادان و خرمشهر بهترین جاذبه های تفریحی و گردشی وجود دارد که باید آنها معرفی شوند.
وی گفت : برای ورود اتباع خارجی به این منطقه و ایجاد امنیت اخلاقی می بایست فرهنگ سازی کنیم و در این امر مهم همه دستگاه های اجرایی می بایست همکاری کنند.
کعبی با اشاره به اینکه دستگاه های نظامی و انتظامی در آبادان و خرمشهر با اقتدار برای امنیت مردم تلاش می کنند ، اظهار داشت ک برای ایجاد امنیت و آسایش مردم بدنبال آن هستیم با نصب دوربین در مناطق نا امن آن ها را کنترل کنیم.
وی با اشاره به تردد زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه، گفت: سال گذشته یک میلیون و 200هزار نفر برای زیارت در اربعین حسینی به نجف و کربلا از طریق مرز شلمچه بدون هیچ مشکلی تردد کردند و ما توانایی آن را داریم که میزبان همین تعداد نفردر این منطقه باشیم.
قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند هدف اصلی این سازمان را خدمات رسانی بهتر به مردم آبادان و خرمشهر دانست و افزود : ما برای توسعه اقتصادی و خدمات رسانی به مردم عزیز آبادان و خرمشهر از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نخواهیم کرد و در خدمت مردم شریف این دو شهر هستیم

Histats.com START (standard) Histats.com END