آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۷۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲
شاگردان فلیسه ماتزو بالاخره طعم تلخ اولین شکست را در هشتمین هفته ژوپیلرلیگ چشیدند.

به گزارش فیدوس: شاگردان فلیسه ماتزو بالاخره طعم تلخ اولین شکست را در هشتمین هفته ژوپیلرلیگ چشیدند.
دیشب همه چشم ها به ورزشگاه "په ای دو شارلروا" خیره شده بود. جایی که قرار بود دو صدرنشین جدول به مصاف هم بروند. دیداری که با گل دقیقه 88 آنتونی لیمبومبه با پیروزی 1-2 بروژ خاتمه یافت.

رسانه های بلژیکی به استقبال "شوک صدرنشین ها" رفته بودند. آیا شارلروا، تیم شگفتی ساز شروع فصل می تواند در برابر بروژ به روند شکست ناپذیری خود ادامه دهد؟ 

بعد از هفت بازی بدون شکست، همه انتظار داشتند عیار واقعی میزبان را در این بازی ببینند؛ ولی یک بار دیگر شارلروا در دقایق پایانی امتیاز از دست داد. "تجربه هفته گذشته کافی نبود. ما با هم صحبت کرده بودیم. می دانستیم بروژ چگونه ضدحمله می زند. حیف شد". سرمربی شارلروا از اینکه تیمش بعد از گل تساوی بخش کاوه رضایی در دقیقه 78 نتوانست با امتیاز از زمین بیرون بیاید ناراحت است: "از نظر مالکیت توپ، بروژ از ما بهتر بود، ولی ما هم ارزش های خودمان را نشان دادیم. نیمه اول با اینکه آنها بهتر از ما بودند، گلی دریافت نکردیم. نیمه دوم را با جاه طلبی بیشتری آغاز کردیم و بعد از تعویض ها آتش خط حمله ما فزونی گرفت. توی شلوغی مساوی کردیم و حتی دو فرصت برای زدن گل پیروزی داشتیم. وقتی شانس با ما همراه نیست باید کمی با تجربه و پخته تر عمل کنیم و بگوییم حالا که نمی توانیم در برابر چنین تیم باکیفیتی سه امتیاز را از آن خود کنیم، گرفتن یک امتیاز هم غنیمت است. بی مهابا حمله کردیم و به حریفمان فضا برای ضدحمله دادیم. دوباره همان سناریوی هفته گذشته تکرار شد." 

هر چند با این پیروزی، بروژ با 21 امتیاز فاصله خود را با رقبا افزایش داد، ولی شارلروا همچنان با 17 امتیاز در جایگاه دوم جدول قرار دارد. نکته ای که فلیسه ماتزو روی آن تاکید می کند: "این اولین شکست ما بود؛ ولی باید آرامش خودمان را حفظ کنیم. ما هنوز تیم دوم جدول هستیم. باید بیشتر کار کنیم تا اشتباهاتمان تصحیح شود."   
 

 

کاوه رضایی مدعی کسب جایزه گاو طلایی

ژوپیلر پرولیگ را با آرم و لوگویی از یک گاو وحشی می شناسند. هر ساله در بلژیک جایزه ای به نام گاو طلایی به بهترین گلزن لیگ این کشور تعلق می گیرد. در حال حاضر زینهو گانو هم تیمی رامین رضائیان در باشگاه اوستنده و جاناتان بولینگی(موسکرون) با 6 گل زده در صدر جدول گلزنان قرار دارند و کاوه رضایی با 4 گل زده در میان هفت نفری است که آنها را تعقیب می کنند.

نکته جالب اینکه اوستنده در حالی با 15 گل خورده و 4 امتیاز در قعرجدول لیگ قرار دارد که هر شش گل خود را توسط یک بازیکن زده است.

آمار 3 فصل گذشته لیگ بلژیک نشان می دهد متوسط گل های زده برنده های گاو طلایی، دو گل در سه بازی بوده است. کاوه رضایی در اولین بازی فقط 8 دقیقه فرصت بازی داشت و دومین دیدار شارلروا را نیز از روی نیمکت دنبال کرد. یعنی مهاجم فصل گذشته استقلال تا اینجای کارعملا با 4 گل زده در 6 بازی، نشان داده چیزی از مدعیان کسب این جایزه کم ندارد.
منبع: نود
Histats.com START (standard) Histats.com END