آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۷۸۴۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
در راستای ترغیب شدن اصفهانی ها؛
مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: در صورت تصویب رایگان شدن بلیت مترو برای دو هفته نخست مهرماه توسط شورای شهر ترافیک شهر اصفهان روان‌تر شده و شهروندان به استفاده از مترو ترغیب و تشویق می‌شوند.

به گزارش فیدوس؛ مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: در صورت تصویب رایگان شدن بلیت مترو برای دو هفته نخست مهرماه توسط شورای شهر ترافیک شهر اصفهان روان‌تر شده و شهروندان به استفاده از مترو ترغیب و تشویق می‌شوند. 
 
علیرضا فاتحی امروز (شنبه) در جلسه علنی شورای شهر اصفهان، با اشاره به اینکه تا پایان شهریور امسال روزانه 6 هزار مسافر با مترو در اصفهان جابه جا شده‌اند، اظهار کرد: بهای بلیت برای جابه‌جایی هر مسافر 500 تومان بوده است. 
 
وی ادامه داد: از روز گذشته با افزایش زمان فعالیت متروی اصفهان از ساعت 6:30 تا 19:30 شمار مسافران آن به 10 هزار و 250 نفر رسید. هدف از افزایش ساعات کاری مترو آشنایی بیشتر شهروندان برای برنامه‌ریزی بهتر جهت استفاده از آن بود تا فرزندان آن‌ها بتوانند با سیستم زمانی مشخص به مدارس بروند. 
 
مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه تصریح کرد: امیدواریم با افزایش ساعات کاری متروی اصفهان، ترافیک مسیر شمال به جنوب اصفهان روان‌تر شود. در صورت تصویب رایگان شدن بلیت مترو برای دو هفته نخست مهرماه توسط شورای شهر ترافیک شهر اصفهان روان‌تر شده و شهروندان به استفاده از مترو ترغیب و تشویق می‌شوند. 
 
فاتحی با اشاره به اینکه خط یک متروی اصفهان از ایستگاه قدس واقع در عاشق آباد خیابان امام خمینی(ره) تا میدان آزادی در حرکت است، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی خط دوم متروی اصفهان آغاز شده و احداث دو ایستگاه آن در مناقصه به پیمان کاران واگذار شده است. 
 
در ادامه این جلسه عباسعلی جوادی به عنوان موافق طرح رایگان شده بلیط متروی اصفهان در دو هفته نخست مهرماه گفت: به دلیل شلوغی و ترافیک خیابان های شهر در این بازه زمانی این طرح بسیار خوب است و ضرری هم متوجه شهرداری نخواهد شد. 
 
در نهایت به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تشویق و ترغیب شهروندان برای استفاده از مترو، لایحه دوفوریتی در خصوص رایگان شدن 15 روزه بلیت متروی اصفهان با 9 رأی موافق و 2 رأی مخالف به تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان رسید.
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END