آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۷۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳
کاوه رضایی یکی از مهمترین خریدهای استقلال در یک دهه گذشته لیگ برتر تلقی می شود.
به گزارش فیدوس؛ رضایی که از بازیکنان همیشه روی فرم فوتبال ایران در 5، 6 دوره گذشته لیگ بوده است، بعد از حضور در تیم های فولاد، سایپا و ذوب آهن در تیم اصفهانی آنچنان در قامت یک ستاره ظاهر شد که استقلال و پرسپولیس هر دو برای خرید او وارد جنگ شدند.

کاوه که در آخرین بازی با تیم فوتبال ذوب آهن در دیدار مقابل العین در لیگ قهرمانان اروپا استوک آبی به پا کرده و شایعاتی را درباره تمایل شدیدش به استقلال سر زبان ها انداخته بود، ابتدا با پرسپولیسی ها تا نزدیکی عقد قرارداد پیش رفت؛ اما در نهایت با دخالت چهره هایی مثل مهدی رحمتی و بختیار رحمانی پیراهن استقلال را پوشید و پارسال بهترین بازیکن فصل آبی پوشان بود.

جالب اینکه کاوه از بازیکنان مورد علاقه برانکو ایوانکوویچ است و تاکتیک پذیری و دوندگی بی امان او در طول مسابقات و همچنین مهارت فوق العاده وی در ضربه به توپ باعث شده برانکو و دستیارانش همیشه از کاوه به عنوان یکی از بهترین مهاجم های ایران نام ببرند. این در حالی است که شخصیت ورزشی و اجتماعی کاوه هم در جلب این علاقه بی تاثیر نبوده است؛ اما چه شد که پرسپولیس در استخدام کاوه ناتوان ماند؟ اگر به روزهای نقل و انتقالات فصل گذشته لیگ بازگردیم، ابتدا مدیربرنامه های کاوه در روز پنجشنبه 24 تیر به دفتر باشگاه پرسپولیس می رود؛ اما توافق مالی بین او و باشگاه صورت نمی گیرد. این در شرایطی است که مهدی طارمی قرارداد خود را با ریزه اسپور نیمه کاره رها کرده و به ایران برگشته است. طارمی 3 روز بعد (27 تیر) برای اولین باردر تمرین پرسپولیس حاضر شد و کمی بعد با سرخپوشان توافق مجددی برای ادامه کار منعقد کرد. توافقی که حالا باعث محرومیت وی و باشگاه پرسپولیس شده است.

قرارداد رضایی با استقلال 3 روز بعد از عقد قرارداد طارمی و باشگاه پرسپولیس نهایی شده و شاید مهاجم درخشان آبی پوشان قبل از حضور در این تیم مشغول سبک و سنگین کردن شرایط برای حضور در یکی از این دو تیم بوده و البته بازگشت طارمی نظر وی را قطعی کرده است. جالب اینکه در آن زمان برانکو نظر چندان مثبتی روی بازگشت طارمی نداشت؛ اما مهاجم بوشهری با کیفیتی که خیلی سریع از خود نشان داد دوباره سرمربی پرسپولیس را به استفاده از وی ترغیب کرد.

شاید اگر پرسپولیس در آن پنجشنبه معهود با کاوه رضایی قرارداد بسته بود، بازگشت مهدی طارمی به ایران و پرسپولیس منتفی می شد و دیگر توافق مجددی صورت نمی گرفت که به واسطه آن امروز پرسپولیس و طارمی به دلیل ترک قرارداد از سوی فیفا مجرم شناخته بشوند.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END