آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۹۸۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
فرهادی در اثر جدید خود قصه کارولینا را روایت می‌کند٬ دختری که از آرژانتین راهی اسپانیا می‌شود
 به گزارش فیدوس؛ اصغر فرهادی دیروز فیلم تازه‌اش را با نام «همه می‌دانند» (Everybody Knows) در اسپانیا کلید زد.
 خاویر باردم و پنه لوپه کروز بازیگران اسپانیایی و ریکاردو دارین بازیگر آرژانتینی، بازیگران اصلى هشتمین فیلم بلند فرهادی هستند.

بازیگران مطرحی همچون ادوارد فرناندز، باربارا لنی، الویرا مینگز، ایما کوئستا، روژه کاسا مایور و رامون باره آ، فهرست بازیگران «همه می‌دانند» را کامل می‌کنند. 

در خلاصه داستان فیلم می‌خوانیم:«كارولینا براى دیدار با خانواده‌اش از آرژانتین به زادگاهش اسپانیا بازمی‌گردد. در این سفر که پیش‌بینی می‌شد به تجديد دیدار اعضای خانواده خلاصه شود، رویدادهای غیرمنتظره‌ای به وقوع می‌پیوندد که بر روند زندگی کارولینا تاثیر می‌گذارد.»

خوزه لوییس آلکاینه هفتاد و هشت ساله، مدیر فیلمبرداری فیلم جدید فرهادی است. علاوه بر خود اصغر فرهادی، شرکت‌هاى Memento Films از فرانسه، Morena Film از اسپانیا و Luky Red از ایتالیا تهیه‌کنندگی مشترک این فیلم را بر عهده دارند. 

 مدیریت هنری فیلم بر عهده کلارا نوتاری و طراح لباس نیز سونیا گرانده است. هایده صفی یاری تدوینگر و دانیل فونترودونا مدير صدابرداری فیلم خواهند بود.  

طرح ساخت فیلم «همه مى‌دانند» در اسپانیا، چهار سال پیش آغاز شد و فرهادى تحقيق و نگارش داستان  را از همان زمان شروع  کرد. با این حال ساخت فیلم «فرشنده» در ایران، روند نگارش فیلمنامه «همه می‌دانند» را موقتا متوقف کرد تا فیلمساز ایرانی پس از دریافت دومین اسکار، هشتمین فیلم سینمایی خود را در اسپانیا مقابل دوربین ببرد. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین٬ فرهادی در حالی هشتمین اثر سینمایی خود را خارج از مرزهای ایران مقابل دوربین می‌برد که پیش از این در جریان ساخت «گذشته» این تجربه را از سر گذرانده بود. زمانی که فرهادی برای ساخت «گذشته» به فرانسه سفر کرد٬ به تازگی نخستین جایزه اسکار خود را به دست آورده بود و زمان زیادی از مقطعی که «جدایی نادر از سیمین» جشن‌ها و جشنواره‌های سینمایی را تحت تاثیر خود قرار داده و عنوان برنده را در اغلب این رقابت‌ها از آن خود می‌کرد نمی‌گذشت. او در میان تمامی سروصدای آن تشویق‌ها راه پاریس را در پیش گرفت تا بدون نگرانی از نتایجی که می‌تواند فاصله کوتاه بین دو ساخته‌اش داشه باشد٬ به سرعت خود را مشغود تولید اثر جدیدش کند.

حالا کمتر از شش ماه از اسکار دومی که اصغر فرهادی دریافت کرد می‌گذرد٬ او اسفندماه سال ۱۳۹۵ به دلیل قوانینی که با ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا تعیین شد٬ از سفر به این کشور خودداری کرد و در مراسم اسکار حاضر نشد تا مجسمه طلایی بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان در حالی به «فروشنده» تعلق پیدا کند که فیروز نادری و انوشه انصاری به عنوان دو ایرانی مطرح در عرصه علمی روی سن حاضر شدند و جایزه را در دست گرفتند.

فرهادی این بار هم بلافاصله بعد از موفقیت جهانی اثر جدیدیش خود را سرگرم ساخت فیلم دیگری کرد٬ همانطور که رویه همیشگی اوست و تمایل چندانی به غرق شدن در صدای تشویق‌ها و سوت و کف‌ها ندارد. این بار هم کارگردان شناخته شده سینمای ایران پشت دوربین قرار گرفته است تا خود را سرگرم مهمترین مشغله خود٬ فیلمسازی برای مخاطبان کند.
منبع: خبرآنلاین
Histats.com START (standard) Histats.com END