آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۹۳۷
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۶
سلحشور: به دلایل سیاسی خواستند برخی فعالیت های شورای چهارم به نام شورای پنجم تمام شود
سلحشور عضو شورای چهارم اهواز گفت: طی چهار سالی که توسط شورای شهر در خدمت مردم بودیم فراز و نشیب های زیادی را طی این مسیر داشتیم. می توانستیم بهتر از این ها عمل کنیم ولی می توان گفت بیشترین حجم فعالیت های عمرانی از بین سایر دوره ها در این چهار سال اجرایی شده است.
به گزارش فیدوس؛ سلحشور عضو شورای چهارم اهواز و رییس کمیسیون عمران در خصوص عملکرد شورای چهارم به ویژه در زمینه عمران شهری گفت: طی چهار سالی که توسط شورای شهر در خدمت مردم بودیم فراز  و نشیب های زیادی را طی این مسیر داشتیم. می توانستیم بهتر از این ها عمل کنیم ولی می توان گفت بیشترین  حجم فعالیت های عمرانی از بین سایر دوره ها  در این چهار سال اجرایی شده است.
 
وی اقداماتی که طی این دوره در حوزه عمران شهری انجام شده است را چنین تشریح کرد: تعریض پل سوم کیانپارس به میزان دوبرابر جهت رفاه حال مردم، نهایی کردن عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح چهارشیر پس از بیست سال کند روی که طی چند ماه دیگر فاز اول آن به بهره برداری خواهد رسید، زیر گذر شریعتی، زیر گذر خلیج فارس، چندین فرهنگسرا و زمین های ورزشی در شورای چهارم  کلید خوردند، به اتمام رسیدند یا در حال اتمام هستند. اما با وجود این باز هم می توانستیم بیش از این عملکرد مثبتی از خود بر جای بگذاریم. 

رییس کمیسیون عمران در شورای چهارم، شهرداری را در عدم اعطای نقدینگی جهت اتمام پروژه ها مقصر دانست و افزود: پل ولایت را با تمام مشکلات حقوقی  و مذاکرات با سپاه موفق شدیم عملیاتی کنیم که متاسفانه به دلیل مشکلات سیاسی که نمی خواستند در زمان شورای چهارم این پروژه به بهره برداری برسد با وجود پیشرفت 97 درصدی مانع از افتتاح آن شدند. همچنین تقاطع غیر همسطح جواد الامه که قرار بود ماه گذشته مراسم افتتاح آن را داشته باشیم باز هم به تعویق انداختند تا قائم مقام شورای پنجم آن را افتتاح کند و این پروژه نیز از عملکرد شورای پنجم به شمار بیاید.

سلحشور تصریح کرد: شهردار چون نیروی فنی نبود از  طرح های فنی نیز حمایت نمی کرد و به چشم یک کار معمولی به آن ها می نگریست. در مواقعی که می بایست تزریق مالی انجام می دادند تعلل می کردند و به این دلیل بهره برداری پروژه ها زمان می برد. اما در مجموع در فاز عمرانی شهرداری و شورا هماهنگی خوبی داشته اند هرچند نظر آخر را باید مردم ارائه دهند. 

وی انتظار خود را از شورای پنجم چنین مطرح کرد و گفت: از شورای پنجم انتظار می رود که اشتباه شورای چهارم را تکرار و ایجاد اختلاف و دودستگی میان خود نکنند. اگر مجموعه آن ها همدل و همسو باشند راندمان کاری بشتری را خواهند داشت؛  می توانند از این طریق شهردار خوبی انتخاب کنند و نظارت مناسبی را بر شهرداری داشته باشند.

سلحشور در پایان در رابطه با گزینه مناسب سمت شهردار اهواز از منظر بومی یا غیر بومی بودن را چنین عنوان کرد: نیرو باید نیروی خوب و توانمندی باشد. مشکل ما این است که نیروهای توانمند انتخاب نمی کنیم که وظیفه خود را در غالب خدمات به مردم اهواز ارائه دهد.
منبع: آراس
Histats.com START (standard) Histats.com END