آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۹۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۸
بازیگر فیلم «زیر سقف دودی» معتقد است که رسانه ملی باید با هنرمندان همسو باشد و معضلات جامعه را از مردم مخفی نکند. به همین خاطر هم هست که می‌گوید: «باید بپذیریم که در جامعه اعتیاد وجود دارد و اگر فیلمی در این زمینه تولید شود، قطعا با هدف مقابله با آن بوده است.»
به گزارش فیدوس؛ بازیگر فیلم «زیر سقف دودی» معتقد است که رسانه ملی باید با هنرمندان همسو باشد و معضلات جامعه را از مردم مخفی نکند. به همین خاطر هم هست که می‌گوید: «باید بپذیریم که در جامعه اعتیاد وجود دارد و اگر فیلمی در این زمینه تولید شود، قطعا با هدف مقابله با آن بوده است.»
به نظر فرهاد اصلانی «هنرمندان در این مسائل همواره از مدیران جلوتر هستند. هنر باید بازتاب جامعه باشد که بی‌شک عملکرد سینما و سینماگران در این زمینه موثر است.»اصلانی با اشاره به نقش هنرمندان در فعالیت‌های مدنی گفت: فعالیت‌هایی مثل حضور در انجمن‌های مردمی در سطوح مختلف به افزایش دانش و نگرش فکری و اجتماعی مردم کمک می‌کند. قاعدتا هنرمندان از طریق فعالیت‌های مدنی‌ می‌توانند در جامعه ایفای نقش کنند؛ نقشی که اگر به صورت جدی حمایت شود می‌تواند میان گروه‌های مختلف فکری اتحاد و انسجام خوبی ایجاد کند و بسیاری از مشکلات را از بین ببرد یا کاهش دهد. بازیگر «عصر یخبندان» افزود: هنرمندان زمانی می‌توانند توانایی خود را از راه‌های مختلف در اختیار جامعه قرار دهند که این فضا در اختیار آنها قرار داده شود. نه‌تنها در ایران که در اکثر کشورهای دنیا فعالیت‌های مدنی مستلزم وجود فضای امن اجتماعی است، فضایی که نقدهای مختلف در آن سرکوب نشود و مورد استفاده قرار گیرد.اصلانی به خاطره ساخت سریال اصغر فرهادی درباره ایدز هم اشاره کرد و توضیح داد: بعد از یک‌ سال از زمان تولید این سریال، مدیران برای پخش آن تصمیم گرفتند. رسانه ملی  نباید معضلات جامعه را از مردم مخفی کند.
منبع: شهروند
Histats.com START (standard) Histats.com END