آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۹۳۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۴
گفت و گو با اعضای شورای چهارم شهر تهران
شوراي چهارم هم تمام شد. سيصد و هفتاد و پنج جلسه پر از حرف و حديث شوراي شهر تهران تمام شد؛ شورايي كه از همان روزهاي نخست با حاشيه‌هاي يك عضو اصلاح‌طلب شروع شد و ٤‌سال بعد با شهامت‌هاي يك عضو اصولگرا به پايان رسيد.
به گزارش فیدوس؛ شوراي چهارم هم تمام شد. سيصد و هفتاد و پنج جلسه پر از حرف و حديث شوراي شهر تهران تمام شد؛ شورايي كه از همان روزهاي نخست با حاشيه‌هاي يك عضو اصلاح‌طلب شروع شد و ٤‌سال بعد با شهامت‌هاي يك عضو اصولگرا به پايان رسيد. الهه راستگو، عضو اصلاح‌طلب بر عهد و پيمان خود پا گذاشت و به كانديداي رقيب براي شهرداري رأي داد و رحمت‌الله حافظي، عضو اصولگرا از‌ سال دوم شورا از حقانيت اصولگرايان نااميد شد و براي پيگيري حق شهروندان راه خود را براي هميشه تغيير داد، اما اين شورای پرفرازونشيب، تلخي و شيريني‌هاي زيادي داشت. تلخي‌هایی كه در گفت‌وگو با ١٢ از اعضاي شوراي چهارم شهر تهران در حوادثي چون آتش‌سوزي خيابان جمهوري، ماجراي پلاسكو، روزهاي پرجنجال پلاسكو و ناتواني اعضاي شورا در گرفتن حق شهروندان ختم شد و شيريني‌هايي كه در ارتباط با تصويب برنامه ٥ساله شهرداري، گسترش حمل‌ونقل عمومي و اتفاقاتي بود كه در نهايت مردم را به رأي براي تغيير مديريت شهري رهنمون كرد. واكنش اعضاي شوراي چهارم شهر تهران به نتايج انتخابات شوراي پنجم و سرنوشت كاريشان از ديگر سوالاتي بود كه هر كدام از اعضا پاسخي به آن دادند.

تلاش کردم شورای شهر باشم و نه شورای شهرداری

عباس جدیدی| بهترین خاطره من به دو‌سال اول شورا برمی‌گردد که نحوه بررسی طرح‌ها غیرسیاسی بود. به‌ هر شکل، شورای منسجمی بود و همه عزیزان در زمینه‌های مختلف و از طیف‌های متفاوت وجود داشتند و در تصویب نهایی، نگاه سیاسی کمتر بود. این محدود به یکی، دو ‌سال اول شورا بود که اگر ادامه پیدا می‌کرد، خیلی بهتر بود. هر چه به انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات شورا نزدیک شدیم این فضا رفته‌رفته از بین رفت و جدل‌ و بحث‌ها رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت که این روی ناخوشایند من از این دوران بود. البته من به‌عنوان یک عضو مستقل، نگاه مستقل‌ام را حفظ کردم و هر جا حق و حقوق مردم مطرح بود دست من بالا رفت و همیشه تلاش کردم شورای شهر باشم و نه شورای شهرداری. من اگر جایی حرص و جوش زدم و صدایم بالا رفت، جایی بود که احساس کردم حق مردم در حال ضایع‌شدن است. درمجموع، خدمتگزاری مردم بهترین خاطره بود. بدترین خاطرات هم موقعی بود که مواردی را کارشناسی می‌کردم و به نفع مردم و شهر می‌گفتم، اما متاسفانه چون فضا، سیاسی بود در خبرگزاری‌ها و سایت‌ها صحبت‌های خودم را برعکس و متفاوت می‌دیدم، یعنی گروهی ۱۸۰ درجه متفاوت حرف‌های ما را منتشر می‌کردند که این بی‌تقوایی‌ها خاطره بد من بود. درباره حاشیه‌ها هم الان فضا همه چیز را مشخص کرده است. یک جریانی به وجود آمد که علیه ورزشکاران عمل می‌کرد و من در صدر این جریان قرار گرفتم. درواقع من هیچ کار خطایی نکرده بودم و به عیادت یک پیشکسوت رفتم ولی عکسی منتشر کردند و جریانی علیه من ساختند. «آسمان بار امانت نتوانست کشید، قرعه فال به نام من دیوانه زدند»؛ من کوچک مردم هستم و به خاطر این مردم هیچ چیزی را به دل نمی‌گیرم، اما کسانی که این عکس‌ها را مونتاژ کردند، من آنها را شاید ببخشم ولی خانواده من هرگز آنها را نمی‌بخشند. من کوچک مردم هستم و اگر خنده‌ای به لب‌های مردم به‌واسطه این عکس‌ها آمد باز هم خوشحالم. آدم در بازی سیاست که وارد شود خواسته یا ناخواسته این فضا به وجود می‌آید و این جفایی بود که به جامعه ورزش کشور وارد شد. در آینده هم چه در شورا باشم و چه نباشم، نوکر مردم هستم.

سطح انتظارات از مديريت شهري آينده تهران بالا است

عبدالحسين مختاباد| پلاسكو بدترين خاطره ام بود. در انتخابات شورا چون در ليست نبودم مي دانستم رأي نمي آورم اما همينطوري و به اصرار دوستان وارد شدم اصلا هم براي من مهم نبود. حتي قبل از عيد هم تصميم داشتم در انتخابات شورا شركت نكنم اما بعد از عيد با اصرار دوستان تصميم عوض شد. شوراي چهارم در بحث مديريت فرهنگي هنري موفق نبود. دوست داشتيم بحث ها روان تر و سليس تر شود اما انجام نشد، شهرداري به خيلي از سؤالات ما پاسخ نداد. ساختار سازمان فرهنگي شهرداري تهران بايد با همكاري مجلس و شورا به نظام سازماني برگردد تا شهرداري كاملا پاسخگو باشد و از حالت هيأت امنايي در بيايد. اميدواريم شوراي اصلاح طلب موفق شود البته سطح انتظارات از اين شورا بالا است اما با تركيب مديريتي كه ايجاد مي شود اميدواريم كه مشكل شهرداري حل شود.  

بدترين خاطره‌ام ماجراي املاك نجومي بود

معصومه آباد|  برنامه پنجم شهرداري تهران بهترين مصوبه شوراي چهارم بود كه براي اداره شهر برنامه تعيين كرد. شهري كه مبتني بر برنامه باشد، می‌تواند پيشرفت‌ها و عقب‌ماندگي‌هاي آن را رصد كرد. بدترين خاطره من در شوراي چهارم در روزي بود كه ماجراي املاك نجومي مطرح شد. قبل از مطرح‌شدن آن صراحتا به كسي كه می‌خواست خبر را نشر دهد، توضيح دادم كه هيچ ارتباطي با خانه، صاحبخانه و بهره‌بردار آن ندارم. البته از او تشكر كردم خبري كه هنوز تأييد نشده را با من در ميان گذاشت، اما مسأله بد مديريت شد و قبل از تأييد مراجع قضائي در اختيار رسانه‌ها قرار گرفت و هجمه بسيار شديدي هم به شورا وارد كرد. نبايد موضوعي كه اثبات نشده بود، در معرض افكار عمومي قرار می‌گرفت. اعلام شده بود املاك نجومي دوهزار و٢٠٠ ميليارد است اما چند روز قبل هم دادستان اعلام كرد كه بعد از بررسي از ١٨٦ مدير شهري فهميديم كه تخلف ٦ ميليارد و ٢٠٠ ميليون تومان بوده است. اين ماجرا سه قوه را درگير و بايد محاسبه كرد كه چه هزينه‌اي براي بازرسي و بررسي از اين ماجرا در اين سه قوه خرج شد. من با اين مسأله تلخكام بودم و پلاسكو هم مسأله بعدي بود كه اثرات عميق و عاطفي شديدي بر من داشت. پلاسكو ضايعه دردناكي بود كه بهترين عزيزان خود را از دست داديم. بعد از اعلام نتايج انتخابات واقعا برايم خوشايند نبود كه اصلاح‌طلبان يكدست رأي آورده بودند، چون شوراي تركيبي دستاوردهاي بيشتري دارد. از طرفي موضوعي كه ما تاكنون از تريبون اصلاحات شنيديم، اين بود كه تك‌صدايي نداشته باشيم اما جاي تعجب داشت كه چرا تلاش كردند شورا تك‌صدايي شود، به نظرم اين اتفاق خوبي نخواهد بود و ديگر اشكالات از اين خانه بيرون نمی‌آيد، چون الان خيلي چيزهايي كه مطرح می‌شد، شهردار می‌آمد از خود دفاع می‌كرد و تذكرات مبناي صحت نداشت. بعضي جاها هم درست بود. معتقدم اقداماتي كه شهرداري در ١٢‌سال گذشته انجام داد، بي‌نظير بود و فكر نمی‌كنم كه تكرار نشود.

نتوانستيم برخورد مناسبي داشته باشيم

محمدمهدي تندگويان|  موضوع پلاسكو بدترين اتفاق بود و درواقع يك فاجعه شهري بود و ما آنطور كه بايد نتوانستيم آن را ساماندهي كنيم كه البته هنوز هم اثرات منفي آن باقي است. بهترين اتفاق شفاف‌سازي خيلي از موضوعات براي مردم بود. مردم به اين نتيجه رسيدند كه كل بدنه مديريت شهري را در حوزه شورا و شهرداري تغيير دهند و فكر می‌كنم بهترين اتفاق شوراي چهارم بود. موضوعات به قدري شفاف بود و حقوق مردم به آنها يادآوري شد كه تصميم گرفتند تغيير را ايجاد كنند و درنهايت اين كار انجام شد. البته اين اتفاق بار سنگيني را هم به كساني كه در شورا و شهرداري آينده روي كار می‌آيند، تحميل می‌كند. ما در موضوعات شوراي چهارم نتوانستيم آن‌طور كه شايسته است مسائل شهرداري را شفاف كنيم، در موضوعات مالي، بحث ذيحساب نهايتا به جمع‌بندي خاصي نرسيديم. هيچ‌وقت مشخص نشد بايد با كسي كه تخلف كرده چه برخوردي شود همين‌طور در مورد اسناد فاقدي که وجود دارد. در موضوع استخدام‌ها و وحدت رويه در شهرداري به نتيجه خاصي نرسيديم و كسي پاسخگو نبود. هنوز مسأله تابلوهاي تبليغاتي شهري بلاتكليف است و هيچ وحدت رويه فرهنگي در شهرداري نيست؛ ما نتوانستيم آن‌طور كه شايسته است نظارت خود را عملياتي كنيم. فقط توانستيم موارد را به اطلاع مردم برسانيم، اما برخورد مناسبي صورت نگرفت و كارآمدي ما ضعيف بود. می‌دانستم كه در انتخابات رأي نمی‌آورم. طبيعي بود كه با ورود دو ليست كه از سوي دو حزب قوي حمايت می‌شوند افراد مستقل شانس كمي دارند هر چند با گرايش اصلاح‌طلبي. در مورد ليست علمي تخصصي و عملياتي که بسته نشد اعتراض هم داشتيم و هنوز داريم اما چون الان طيف اصلاح‌طلبان در شورا هستند منتظر موفقيت اين طيف هستم. يكي از آرزوهاي من اين است كه اين طيف از مديريت شهري سربلند بيرون بيايد. در اين چند هفته شايعات زيادي درباره پست‌هاي مختلف من در شهرداري بوده است اما تا به حال هيچ كس نه از طرف شورا و نه از طرف آقاي نجفي به صورت عملياتي براي بدنه شهرداري با من وارد مذاكره نشده است.

مبارزه با فساد هزينه دارد

محسن سرخو|  چندین خاطره بد دارم؛ زماني كه اخبار بدي را مبني بر تخلفات، بي‌قانوني‌ها، و اگذاري اموال و املاك و يا بعضي قراردادهاي خلاف مقررات مي‌ديديم جزو موارد بسيار تلخ ما در شوراي شهر بود. در كنار آن زمانی که از کنار حادثه آتش‌سوزی خیابان جمهوری با سهل‌انگاری گذشتند و باعث شد که واقعه اي مثل پلاسكو با عمق حادثه بدتر رخ دهد؛ اینها روزهايي است كه خاطرات تلخي را براي ما رقم زد.خاطرات خوب هم به زماني برمی‌گردد كه موفق شديم برنامه ٥ ساله دوم را به تصويب برسانیم و يا خطوط جديد مترو و اتوبوس در تهران که به بهره‌برداری می‌رسيد و مشاهده می‌کردیم مردم با آسايش بيشتري در اين شهر زندگي مي كنند براي ما لذت بخش بود. وقتي آدم مي خواهد با فساد مبارزه كند هزينه دارد تهمت مي زنند و فشارهايي را از بيرون و ساير دستگاه‌ها اعمال مي كنند كه فرد را از وظايف نمايندگي كه برعهده دارد باز دارند كه اينها دشواري نمايندگي را بيشتر مي كند كه ما هم همه سختي هاي آن را به جان خريديم.

بررسی غیرسیاسی مسائل، بهترین خاطره از شورا

مجتبی شاکری| من فکر می‌کنم مهمترین اتفاق این چهارسال در بعد برنامه‌ریزی، برنامه پنج‌ساله دوم بود که ما تصویب کردیم. کاری که در مترو انجام شد بسیار شایسته بود که بدون کمک دولت صورت گرفت. پدیده شهر آفتاب هم می‌توانست گره ترافیکی خیابان سئول را باز کند ولی همکاری‌ نکردن دولت باعث شد که استفاده شایسته‌ای صورت نگیرد. در آسیب‌های اجتماعی هم به نظرم پیشگامی شهرداری خوب بود ولی دیگر دستگاه‌ها همکاری لازم را انجام ندادند.  بهترین خاطره من از این چهارسال به بررسی غیرسیاسی مسائل برمی‌گردد. عمده مباحثی که در شورای شهر مطرح است، مطالبات مردمی است و گرایش سیاسی در آن دخالت ندارد. شاید جز انتخاب هیأت‌رئیسه و شهردار، بقیه مطالبات در همه کمیسیون‌ها، گرایش جناحی در آنها یافت نمی‌شود. نمونه‌های متعددی را می‌توان در هر کمیسیون مثال زد و این خاطره خوب شورای چهارم است اما درباره بدترین خاطره این چهار‌سال هم بگویم که خیلی دوست داشتم در بحث آسیب‌های اجتماعی بتوانیم چهره شهر را با همکاری دیگر دستگاه‌ها تغییر دهیم و بتوانیم معتادان و کودکان کار و کارتن‌خواب‌ها را به زندگی برگردانیم که متاسفانه همکاری نکردنِ دیگر دستگاه‌ها آن را به سرانجام نرساند. بحث تاب‌آوری شهر و ساخت‌وسازها در مقابل بحران و زلزله هم بسیار مهم است و من مشتاق بودم که به سرانجامی برسد که نرسید. علاوه‌بر این، بحث مناسب‌سازی شهر برای استفاده معلولان هم یکی دیگر از مواردی بود که به نتیجه مورد نظر نرسید و من از این موارد به‌عنوان ناکامی‌ها یاد می‌کنم.

بهترين رويكرد شوراي چهارم بحث‌هاي كارشناسي بود، منهاي توجه به پايگاه‌هاي خطي و فكري

ولی‌الله شجاع‌پوریان|  يكي از خاطره خوب من در شوراي چهارم حضور آقاي مسجدجامعي به‌عنوان رئيس شورا در‌ سال اول شوراي شهر چهارم بود. بهترين رويكرد شوراي چهارم بحث‌هاي كارشناسي بود منهاي توجه به پايگاه‌هاي خطي و فكري. البته همچنان دفاع‌هاي خارج از اصول و منطق از شهردار تهران وجود داشت در حالي ‌كه خط قرمزمان مردم است. شوراي چهارم تا همين حالا ٣٧٠ جلسه رسمي دارد كه پركار بوده است اما متاسفانه رئيس شورا به جاي اين‌كه جلسات پاياني را به گزارش كميسيون‌هاي شورا اختصاص دهد، اين فرصت را به شهرداري داد تا گزارش‌هاي يك‌طرفه معاونان شهردار در آن ارایه شود. در جلسات شورا هم آيين‌نامه جلسات اداري حاكم نبود و رئيس شورا هميشه بر اساس سليقه شخصي خود عمل می‌كرد. درباره گمانه‌زني‌هايي كه در مورد ورود من به شهرداري تهران وجود دارد، هنوز هيچ صحبت رسمي نشده است؛ اما با توجه به سابقه فرهنگي‌ام برنامه‌ريزي شده است تا در روزهاي پاياني هفته آقاي محمدعلي نجفي را ببینيم.

خاطره زیاد دارم؛ همه‌اش به دلیل «آن مسائل»

الهه راستگو| من بیشتر از همه و به دلیل آن مسائلی که پیش آمد، خاطره دارم ولیکن به‌عنوان یک خاطره خوب و به‌عنوان یک عضو شورا که علاقه‌مند بودم در این عرصه و طبق نظر مقام معظم رهبری که مسئولان باید برای خدمتگزاری به مردم از همه سبقت بگیرند، هرچند که کوتاهی‌هایی وجود داشت ولیکن تلاشم این بود که در خدمتگزاری به مردم کوشا باشم. بهترین خاطراتم مربوط به دورانی است که مسئولیت ستاد توان‌افزایی و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران را برعهده داشتم. با توجه به این‌که این ستاد از سازمان‌های مردم‌نهاد متفاوتی تشکیل شده بود که در ١٦ کارگروه تخصصی فعالیت داشتند و بیشتر در حوزه آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کردند، هر وقت می‌توانستیم برای یک خانم سرپرست خانواری مسکنی تأمین کنیم یا این‌که به کمک «ان‌جی‌‌او»ها برای معلولی خدمتی انجام دهیم یا کمک به ازدواج جوانانی که شرایط ازدواج را داشتند ولی امکاناتی نداشتند، از بهترین خاطرات من بود.  بدترین خاطره من هم زمانی بود که آن پنجشنبه صبح حادثه پلاسکو اتفاق افتاد و متاسفانه تعدادی از آتش‌نشان‌ها و مردم عزیز را از دست دادیم و امیدوارم هیچ‌وقت این اتفاق برای این مردم نیفتد.

در شوراي چهارم مردم را راضي نكرديم به ما رأي ندادند

مرتضی طلايي| حادثه پلاسكو از تلخ‌ترين حوادث دوره ما بود كه فارغ از موضوع ساختمان و ايمني، این اتفاق ناشی از سهل انگاري ما و نبود مسئوليت‌پذيری اجتماعي ما چه در زمان اصل وقوع و چه در به شهادت رسيدن آتش نشانان است. بازخواني حادثه نشان مي دهد اگر به موقع ساختمان را تخليه كرده بودند هرگز آتش نشانان شهيد
نمي شدند بنابراين چرا اينها رعايت نشد كه اينقدر هزينه بدهيم. شيريني هاي شورا ناظر بر اين است كه مردم چه انتفاعي از شورا بردند. بهترين تصوير دوره چهارم توسعه حمل و نقل عمومي است. نمي خواهم به شوراي پنجم بدبين باشم اما اميدوارم باعث شویم اعتماد مردم بيشتر شود.  به هر حال در انتخابات شائبه هايي بوده‌ اما اميدواريم كه مردم لذت ببرند و دوره بعد هم به همين عزيزان رأي بدهند. از  قبل در محاسبات مان پيش‌بيني كرده بوديم كه شرايط رأي‌آوري ليست ما كار سختي است؛ به‌دلیل اتفاقات زيادي كه در دوره چهارم رخ داد نتوانستيم مردم را راضي كنيم، حق و باطل آن را كاري ندارم ولی در بعضی موارد مردم راضی نبودند. بنابراین به نوعي برآورد ما اين بود كه جريان ما رأي نمي آورد در عين حال براي ما فرقي
 نمي كرد ضمن اينكه اگر چيزي مازاد بر دستمزد به ما داده اند بايد ناراحت باشيم كه ديگر اين فرصت را نداريم اما من همان آدم ١٠ سال قبل هستم. از اين بابت براي من فرقي نمي كند باشم يا نباشم.  درباره آینده کاری هم فعلا جاي خاصي پيشنهاد نشده است، براي شهرداري‌هاي چند شهر پيشنهاد داشته ام كه البته  نتیجه بعد از مشخص شدن شهردار آن شهرها  معلوم مي شود.

شوراي يكدست آسيب‌پذير است

اقبال شاكري| بهترين خاطره‌ام اين بود كه در شوراي چهارم مورد اعتماد مردم قرار گرفتم. همچنين افتتاح خطوط مترو در تهران و انتخابات شوراياري‌ها و مصوباتي كه با زندگي مردم ارتباط مستقيمي داشت، جزو خاطره‌هاي خوب من است. پلاسكو هم كه نه‌تنها براي من بلكه براي شهروندان و كل كشور ضايعه
 بسيار بدي بود.
وقتي نتايج انتخابات اعلام شد آمادگي نتيجه را داشتيم البته فرآيند انتخابات فرآيند رقابتي است؛ عده‌اي رأي می‌آورند و عده‌اي خير. اگر چه من عضو علي‌البدل‌ها شدم اما به نظرم می‌شد انتخابات بهتر برگزار شود و اطلاع‌رساني درستي انجام شود. اگر قرار بر رقابت باشد بايد بين كانديداها باشد نه ليست‌ها، چون در اين صورت بار سياسي ليست‌ها به شورا اضافه می‌شود و اين اتفاق خوبي براي شهر نيست و حتي من پيشنهاد جداسازي آن را هم دادم اما به‌ هر حال ما نتيجه را پذيرفتيم، آرزوي موفقيت كرديم و حتي اعلام كرديم كه می‌توانيم به آنها كمك كنيم. به نظرم شوراي پنجم شورايي است كه اگر اعضاي آن خوب دقت نكنند آسيب‌پذير خواهد بود؛ چون شوراهاي يك‌دست آسيب‌پذيريشان نسبت به شوراهاي متفاوت بيشتر است. اميدوارم مديريت هوشمندي روي آن رخ دهد و جلوي آسيب را بگيرد كه اتفاقاتي مثل شوراي اول نيفتد. اميدورام با تدبير، درايت و هوشمندي كه اصل آن خدمتگزاري به مردم است همه تعلقات حزبي را هم بگذاريم تا همه چيز در جهت خدمت به مردم باشد. برنامه‌ريزي شده تا در روزهاي پاياني هفته آقاي نجفي را ببینیم.

تصمیمات باندی و سیاسی، بدترین خاطره از شورا

 غلامرضا انصاری| بهترین خاطره من از این چهار‌سال به اوقاتی برمی‌گردد که احساس می‌شد باری از روی دوش مردم برداشته شده و این لحظات بهترین خاطره من بوده است. بدترین خاطره هم تصمیمات باندی و سیاسی بوده که دودش به چشم مردم می‌رفت. هر وقت تصمیمی با گروه‌بازی سیاسی سبب آسیب به رفاه شهروندان می‌شد من را رنج می‌داد و این بدترین خاطره این چهار‌سال است. علاوه‌بر این، شیشه‌ای شدن تصمیمات در شورای شهر یکی از تلاش‌های شایسته در این دوره بوده است؛ فراکسیون اصلاح‌طلبان تلاش کرد که جزییات اطلاعات و قراردادهای شهرداری در معرض نقد و نگاه افکار عمومی قرار بگیرد و بتوانیم مانع از تخلفات شویم که همین تصمیم فراکسیونی هم توانسته مانع از تخلفاتی شود.

نتيجه انتخابات شورا برايم عادي بود

مهدي چمران، رئيس شورا | بهترين و بدترين خاطره‌ام از جلسات شوراي شهر تهران را يادم نيست و بايد بيشتر درباره آن فكر كنم. زماني هم كه نتايج انتخابات پنجمين دوره شوراي شهر تهران اعلام شد، مسأله براي من خيلي عادي بود. نتيجه انتخابات شوراي شهر براي من تقريبا قابل پيش‌بيني بود و البته شايد هم كمي از آن و نتيجه آن خوشحال شدم.

اعضا براي حسابرس مشترك همكاري نكردند

علی‌رضا دبير| بهترین خاطره من وقتي بود که موضوعی را مصوب مي‌كرديم. زمان ماجرای املاك و دعواهای مربوط به آن، روزهاي خيلي بدی بود اما روزهايي كه بودجه آخر سال مصوب مي‌شد بهترين روزهاي من بود. هر كاري كه به نفع مردم بود دنبال كرديم اما دوست داشتم حسابرس مشترك بگذاريم كه به حرف ما گوش ندادند هرچند كه وزرات كشور آن را قانون كرد.

 منبع: شهروند
Histats.com START (standard) Histats.com END