آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۵۹۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷
رئیس فدراسیون فوتبال از تلاش ها برای جلوگیری از حذف پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.
به گزارش فیدوس؛ مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال که به عراق سفر کرد در گفتگویی تلویزیونی در این خصوص گفت: دنبال برقراری خواهر خواندگی مناسب با فوتبال عراق هستیم بعد از ارتباط با هلند و ایتالیا هستیم. در زمینه آموزشی و در فوتسال، فوتبال ساحلی و بانوان برنامه هایی در این خصوص داریم.
تاج درباره سفر سرمربی تیم ملی به رسیه گفت: کی روش به روسیه رفته تا از بین کمپ های موجود بهترین را برای تیم ملی انتخاب کند. از سوی دیگر ستاد جام جهانی را تشکیل دادیم و به دنبال بازدید و انتخاب هتل ها و امکاناتی هستیم که اگر مردم عزیزمان به روسیه رفتند بتوانند در شرایط خوبی مستقر شوند. جام جهانی در روسیه برای ما مزیت های زیادی دارد از جمله اینکه برای ما ارزان تر است، مردم می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند و در آخر اینکه مسافت ایران تا روسیه به مراتب کمتر از مسافت ایران به برزیل است. با این وصف خیلی امیدواریم سهمیه ای که در ورزشگاه ها برای هر بازی به ما تعلق می گیرد توسط هواداران پر شود.
 
رئیس فدراسیون فوتبال درباره دیدار با وزیر ورزش و جوانان گفت: وزیر محترم یک زمین را به تیم ملی دادند. این زمین چسبیده به زمین کمپ تیم های ملی است و قرار است که ما ساختمان های سازمان لیگ، فوتبال بانوان و فوتسال را در آنجا بسازیم.
 
وی درباره وضعیت احسان حاج صفی و مسعود شجاعی و بحث کنار گذاشتن آنها از تیم ملی گفت: درباره این دو بازیکن تصمیم خاصی نگرفته ایم. مذاکراتی با افراد مختلف از جمله این دو بازیکن در حال انجام است. باید صبر کنیم و ببینیم آیا سرمربی این دو بازیکن را برای تیم ملی انتخاب می کند یا نه؟ اگر از سوی کی روش انتخاب شوند آن وقت باید تصمیم خاصی گرفته شود.
 
تاج در ادامه در خصوص فعالیت های فدراسیون گفت: برای استقلال و پرسپولیس دو ماه از کنفدارسیون فوتبال آسیا وقت گرفتیم و باید بگویم این اتفاق اگر نگوییم بی نظیر کم نظیر بوده است.کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچگاه چنین زمان هایی را تمدید نمی کند ولی حالا این فرصت ایجاد شد تا از آسیا حذف نشوند. از طرفی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در حال حل کردن مشکلات خودشان هستند.  باید کل کشور در کنار فدراسیون  و دیگر ارکان به حل مشکلات این دو تیم بزرگ بپردازند. خوشبختانه مجلس شورای اسلامی و شخص آقای مطهری هم وارد این ماجرا شده و دارند کمک می کنند که این دو تیم از آسیا حذف نشوند.

تاج در پایان درباره بازی با سوریه و جشن صعود به جام جهانی گفت: زمان بازی را تغییر دادیم که بتوانیم جشن صعود کامل تری را با حضور هوادارانمان برگزار کنیم. بازی یک ساعت زودتر برگزار می شود.
منبع: خبر ورزشی
Histats.com START (standard) Histats.com END