آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۴۳۲۶
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
سخن مدیر مسئول
داریوش معمار-بعضی طی چند ماه اخیر کنجکاو شده‌اند و می‌خواهند بدانند چرا رسانه فیدوس این اندازه در خصوص مسائل اقتصادی و مشکلات آن حساس شده است و از کجا در خصوص طرح مطالبش در اصطلاح خط می‌گیرد.

داریوش معمار-بعضی طی چند ماه اخیر کنجکاو شده‌اند و می‌خواهند بدانند چرا رسانه فیدوس این اندازه در خصوص مسائل اقتصادی و مشکلات آن حساس شده است و از کجا در خصوص طرح مطالبش در اصطلاح خط می‌گیرد.

در چند جمله می‌خواهم پاسخ این عزیزان را بدهم. جمع‌بندی همه ارکان کشور اهم از حاکمیتی، اجرایی، قضایی، امنیتی در حوزه‌های ملی و منطقه‌ای بر این است که حل مشکلات اقتصادی کشور به خصوص با رویکرد اقتصاد مقاومتی از اهم برنامه‌های نظام باید باشد. ما نیز مقرر است در این خصوص با توجه به شناختی از منطقه داریم نقشی کوچک در حوزه آسیب‌شناسی و تحلیل مسائل بازی کنیم.

این برنامه به خصوص در مناطق مرزی و محروم باید با جدیت حول چند محور انجام شود:

-فعال‌کردن استعدادهای اقتصادی و در اختیار مردم قراردادن آن برای ایجاد توسعه مردم محور.

-مبارزه با بروکراسی و فساد اداری در این مناطق که به عنوان عامل بازدارنده مانع تحقق این برنامه کلان نظام می‌شود.

-مبارزه جدی با انواع فساد  سازمان یافته به خصوص آن نوع از فساد که تلاش دارد از عناوین و امکانات اجرایی برای تحقق اهداف خود استفاده کند.

-برخورد جدی با قاچاق، پولشویی و استفاده از درآمد حاصل از این فساد در حوزه‌های سیاسی.

مواردی که به آنها اشاره شد، مسائلی هستند که همه چهره‌های مطلع و دلسوز نظام بر سر آن در خصوص حل مشکلات اولویت دار داخلی در خوزستان و آبادان و خرمشهر هم بر سر آن توافق کرده‌اند و تقریباً تمام رسانه‌ها نیز به صورت روزانه در موضوع آن ورود کرده و به آن می‌پردازند، شاید به همین دلیل بوده که برخورد با مطبوعات در این مدت از سوی قوه‌های مسئول به خصوص قوه قضائیه در خصوص پیگیری و افشاء عوامل بازدارنده توسعه اقتصادی، جنبه حمایتی و تشویقی داشته است.

استانداران و فرمانداران موظف شده‌اند به حمایت از رسانه‌ها و در مسائل اقتصادی به خصوص همه ارگان‌های مسئول امنیتی به شدت در موارد ذکر شده دقیق و فعال شده‌اند.

رسانه فیدوس نیز در خصوص آبادان و خرمشهر با توجه به مشکلات و مسائل موجود، کلید حل معضلات و عبور از موانع بر سر راه توسعه این دو شهر را تنها در این دیده است که در خصوص مشکلات اقتصادی، ضعف در رویه‌ها و مشی‌ها و همچنین تحلیل مسائل و زمینه‌های فساد مرتباً نوشته و تحلیل‌های متنوع ارائه دهد.

اگرچه رویکرد این رسانه ملی می‌باشد که متناسب امتیاز و محل استقرار رسانه در تهران است.

باید در نظر داشته باشیم ریشه همه مشکلات مردم آبادان و خرمشهر در حال حاضر در منطقه آزاد اروند پیرامون حوزه‌های اقتصادی است، ریشه بخشی از فسادهای سیاسی و عدم پیشرفت در حل مسائل نیز مشکلات در رویه‎ها، طرز مدیریت و بعضی زمینه‌های احتمالی فساد مالی و اقتصادی در منطقه است.

در نظر رسانه فیدوس منطقه در آزاد اروند فارق از مشی‌های سیاسی باید همه نیروهای اجتماعی به یک همگرایی جدی برای مقابله با عوامل فساد اقتصادی دست یافته و در اسرع وقت با برخورد تحلیلی و دادن آگاهی به مردم موانع مدنی در موضوع برخورد با فساد سازمان یافته با منشاء سیاسی ایجاد کنند.

ما اعتقاد داریم در این خصوص نمایندگان آگاه و مسئولیت پذیر، فرمانداران شجاع و با درایت، ائمه جمعه جسور و صاحب موقعیت و پایگاه اجتماعی و بازار و اصناف، با کمک اصحاب رسانه و همراه با نهادهای قضایی و امنیتی می‌توانند در مسیر این مشکل قدم بردارند.

این موضوع را در نظر داشته‌باشیم هر کدام از این ارکان که عنوانشان آمد، اگر در این مسیر درگیر مسائل و مواردی بودند که اجازه نمی‌داد نقش آفرینی مسئولانه داشته باشند این وظیفه سایر ارکان است که ضعف ایشان را با جدیت بیشتر جبران نمایند.

در این مسیر البته به این موضوع هم باید دقت فراوان داشت که مطبوعات به خصوص رسانه‌های سالم و صاحب پایگاه اجتماعی اگر حمایت شوند می‌توانند نقش گره زننده همه این عوامل به هم برای توسعه قدرت و تاثیر نفوذ اجتماعی را بازی کنند.

 به این موضوع هم در پایان باید اشاره کنم که طی دو هفته آینده تکلیف نحوه اداره مناطق آزاد و استقلال ایشان روشن خواهد شد، آن زمان که مبدع تحولات بسیار در این مناطق از جمله منطقه آزاد اروند می‌تواند باشد، با یک نگاه کل‌نگر می‌تواند مبدع تغییر رویه‌ها و طرز مدیریت‌ها نیز باششد.

همچنین به عنوان مدیر مسئول چندین رسانه اقتصادی سراسری خدمت برادران نماینده مجلس در آبادان و خرمشهر عرض می‌کنم که قطعاً ایشان نیز باید تغییرهایی در روند حضور و پگیری امور در منطقه داشته باشند، به خصوص دکتر عامر کعبی که وظیفه سنگین‌تری در حوزه اقتصادی با توجه به عضویت در کمیسیون اقتصادی مجلس در حوزه قانون‌گذاری و درک مسائل برعهده دارند.

انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
خسرو شوکت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
سلام
هیچ احدی توان مبارزه با فساد را ندارد،فساد در نفس بشر است،میشود آنرا کنترل کرد
همانگونه که هزاران اعدام نتوانست کشش قاچاق مواد مخدر را خاموش کن و اینک بحث مبارزه با مواد مخدر جای خود را به سیاست کنترل مواد مخدر دوران پیش از انقلاب میبخشد.
Nido
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
داریوش جان دمت گرم
تلاشت به ثمر رسید
حق به صاحب حق رسید و کسبه از دست بابا رحمتی راحت شدن
راوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
بسیار خوب. آرزوی موفقیت.
ابوذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
دمت گرم عالی نوشتی
بهادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
جناب آقای معمار مدیر مسئول محترم سایت خبری فیدوس،
بنده و جمع کثیری از فعالان اقتصادی در کنزالمال ، کمال سپاس و قدردانی ما را جهت شفاف سازی امور و همیاری در راه احقاق حق ، پذیرا باشید...
از خداوند توفیق روزافزون برای شما آرزومندیم .
كاسب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
خدا را هزاران بار شاكريم كه با شفاف سازي و افشاگريهاي اقاي معمار ،صداي ما به جايي رسيد كه بتوانيم حقمان را بازپس گيريم و ظلم بار ديگر نابود شود....
از خداوند منان سلامتي و توفيق روزافزون برايتان ارزومنديم...
حبيب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
جناب معمار خداقوت خسته نباشي برادر
احمدپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
سلام آقای معمارپرانرژی باشی
اگرشماهم که سابقه خوب ومفیدی داریدبخواهیدقلم فروشی کنیدمجرای سالم سازی هم مسدودمی شود،باعث رنج است،یک نوع ویروس چرب وماندنی سال هاست درآبادان به پیکرفکری افرادروشنفکروسالم می زنندتاازصحنه خارج شوندوابن الوقت هاباظاهروبی ظاهربه چاپیدن نفع شخصی وسکوت درمقابل فسادمشغول باشند،حسادت بعضی هابه دانش بچه های روشن شهرداستان دستمال وقیصریه است نمی توانندتوانایی ورشددیگری راببینند،پرمحتوابنویس که خداوندشماراحمایت می کندوبنده خداهم شرط قبولی واجبات رامی دانندکه امربه معروف است ونهی ازمنکرفاعتبرویا...
ابادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
باسلام.فیدوس جان متاسفانه سایت شما در بین مردم آبادان به اندازه کافی شناخته شده نیست و این کارارزشمند شما رو برای ابادان کم بهره میکنه.چند پیشنهاد دارم:
1- شما می توانید در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید و اگرفعالیت دارید آن را گسترده تر کنید.تلگرام در حال حاضر نفوذ بیشتری از وب سایت دارد.شما باید بتونید کانالی با دهها هزار عضو داشته باشید.
2- روزانه با مسئولین اداره های مختلف آبادان از جمله فرمانداری و شهرداری و منطقه ازاد اب و فاضلاب اموزش و پرورش و.. مصاحبه کنید و برنامه های هفتگی آنها رو سوال کنید و به اطلاع مردم برسانید و در مصاحبه های بعدی پیگیر برنامه های اعلام شده قبلی باشید.
3- فضایی را به وجود بیاورید تا مردم هم بتوانند مشکلات خود را از طریق شما به گوش مسئولین برسانید و بس از آن پاسخ مسئولین و نتایج حاصله از ان پیگیری نیز منعکس گردد.
من این صحبتها را از سر دلسوزی عرض می کنم چرا که معتقدم سایت شما تقریبا تنها سایت مستقل محلی است و تنها امید انعکاس مشکلات شهر می باشد.لذا خواهش می کنم به پیشنهادات بنده دست کم فکر کنید.ضمننا تصور می کنم بسیاری از مردم حاضر هستند به صورت رایگان با شما همکاری کنند تا ابادان بتواند از این حالت نیمه مرده دوباره تبدیل بشود به ابادان پر افتخار.با تشکر.
فرشيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
0
0
سلام
جناب معمار تشكر ميكنم
شما فير از حقيقت چيزي نگفتيد
تهمت زدند تهديد كردند ولي تا اخر ايستاديد
Histats.com START (standard) Histats.com END