آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۴۱۴۷۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
روشنگری زمینه‌های رانت و رابطه در اروند
رسانه فیدوس با واکاوی همه شرایط و جریان و چهره‌ها از سالهای پس از انقلاب و جنگ در آبادان و خرمشهر به روشنگری دالان‌های تو در تو و تاریک و روشن می‌پردازد.

فیدوس-جریان‌های سیاسی فعال در آبادان و خرمشهر و گردانندگان پشت صحنه آن چه کسانی هستند!؟ تاثیر حضور این جریان‌ها و افراد بر صحنه‌های اقتصادی و سیاسی منطقه آزاد اروند چیست!؟ تعامل این گروه‌ها با جریان‌های سیاسی استان خوزستان و کشور چگونه انجام می‌شود و حلقه‌ها و سر حلقه‌های اتثصال این جریانان به هم چه می‌باشد!؟

نقش اصناف، اتاق‌های بازرگانی و مدیران منطقه در شکل‌گیری این حلقه‌ها چه بوده و در کجای این حبقه‌ها از سال‌های پس از انقلاب و دوران بازسازی تا امروز قرار داشته‌اند!؟ آینده سیاسی اروند تحت تاثیر چه مسائلی قرار داشته و ارکان تاثیرگذار بر این تحولات چه افراد و جریان‌هایی هستند.

به زودی در رسانه فیدوس طی سه مقاله به واکاوی این موضوعات و موانع توسعه در اروند و جریان‌های اقتصادی و سیاسی وابسته به رانت‌های موجود در منطقه می‌پردازیم و به طور کلی زمینه‌های سوء استفاده و ویژه خواری در این بخش از خوزستان را تشریح خواهیم کرد.

آنچه روشن است در دوره‌های مختلف تا امروز در آبادان و خرمشهر نقش بعضی اشخاص، خانواده‌ها و گروه‌های سیاسی و اقتصادی در منحرف شدن جریان تحول و توسعه در منطقه چشمگیر بوده است، همچنان که حضور بعضی چهره‌ها، مدیریت‌ها و سیاسیون در مقابله با این جریان‌ها در افکار عمومی در دوره‌هایی پُررنگ و در دوره‌هایی کم‌رنگ شده است.

رسانه فیدوس در راستای روشنگری این جریان‌ها و شفاف سازی روابط به خصوص با توجه به مشکلات اقتصادی مردم منطقه و نقش بعضی افراد و جریان‌ها در از دست رفتن منافع مردم در این سالها و ایام ژیش رو به انتشار این مطالب خواهد پرداخت.

روشن شدن دالان‌های تو در تو روابط و مسائل در آینده باعث سالم‌سازی و پیشگیری از سوء استفاده‌ها خواهد شد.

 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۰
0
0
باسلام وخسته نباشید وتشکرازفیدوس به خاطرپیگیری ها وروشنگریهایی که مخصوصا دراین چهارسال گذشته انجام دادند برای ابادان وخرمشهر.عرضم به حضورشما اگرمنطقه ازاد نمیشدند این دوشهر. هیچ امیدی به اینده نبود. خدا پدر اقای روحانی رو بیامرزه که با اعلام الحاق کل ابادان وخرمشهر به منطقه ازاد اروند جان تازه ای به دوشهر مظلوم ومردم عزیز ان داد.
اكبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۰
0
0
با سپاس از جناب معمار جت روشنگري وشفافيت رسانه اي وبه اميد اينكه همه دوستان رويه سالم وپاك را همچون شما پيش بگيرندو كمك به عمران وآبادي كنند
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
0
0
چی شد پس
یادتون رفت تحلیل خودتون رو که تو این خبر وعده دادید بزارید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۷
0
0
آقای نویسنده سهمت رو گرفتی و بیخیال نوشتن شدی؟
Histats.com START (standard) Histats.com END