آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      


به گزارش خبرنگار فیدوس محل همایش‌ها و نمایشگاه‌های منطقه ازاد ماکو شاهد حضور گرم بانوان توانمند آذربایجان غربی بود. نمایش دستاوردهای بانوان این استان در حالی آغاز به کار کرد که که نگاهی به غرفه‌های این نمایشگاه خبر از پتانسیل بالای کارآفرینی در میان بانوان آذربایجان غربی و منطقه آزاد ماکو دارد.

پس از قرائت  آیاتی از کلام الله مجید مجری و پخش سرود ملی کشورمان و همچنین نماهنگی با موضوع میلاد مبارک حضرت رسول با دعوت مجری برنامه مدیرعامل منطقه آزاد ماکو نخستین سخنران این مراسم شد.

حسین فروزان ضمن تشکر از حضور بانوان کارآفرین و توانمند در این نمایشگاه اظهار امیدواری کرد در دوره‌های بعدی با دعوت از بانوان توانمند و کارآفرین کشورهای همسایه این نمایشگاه به صورت بین المللی برگزار شود.

مدیرعامل منطقه ازاد ماکو  با اشاره به این موضوع که برگزاری نمایشگاه سبب ایجاد انگیزه برای افراد مختلف در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف می‌شود افزود: با توجه به اینکه ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های بزرگتر در منطقه آزاد ماکو احساس می‌شود. موضوع توسعه سالن نمایشگاه‌ها و همایش‌های منطقه آزاد ماکو در دستور کار قرار می‌گیرد.

پس از سخنان مدیرعامل منطقه آزاد ماکو حسین الله وردی زاده، مشاور امور نمایشگاه‌های سازمان منطقه آزاد ماکو  طی سخنانی اظهار امیدواری کرد که نمایشگاه بعدی مرتبط با بانوان در سطح مناطق آزاد کشور در همین مکان برگزار شود.

به گفته الله وردی زاده هدف از برگزاری نمایشگاه‌های مختلف شناسایی استعدادها، تجاری سازی ایده‌ها، تولید انبوه برخی محصولات، کمک و حمایت از تولید کنندگان و در نهایت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای مشارکت در تولید و صادرات در منطقه آزاد ماکو است.

سخنران بعدی این مراسم امام جمعه ماکو حجت الاسلام ایوب رنجبری بود که با اشاره به این نکته که معنای کلمه "ام" ریشه است بانوان را ریشه و رکن اصلی خانواده دانست.

حجت الاسلام رنجبری زن را فرمانده هر منزلی دانست و گفت: فضای کسب و کار سالم توسط بانوان باید بیش از پیش مورد تشویق و حمایت دولت قرار گیرد.

شهلا تاجفر مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی نیز به تلاش‌های دولت در راستای حمایت از بانوان اشاره کرد. تاجفر با اشاره به سخنان امام جمعه ماکو در تعریف از نقش بانوان رنجبری را امام جمعه روشنفکر خطاب قرار داد و از او بخاطر سخنانش تشکر کرد.

در ادامه خانم حاتمی پور مدیر هلدینگ فلامینگو که به عنوان یکی از بانوان نمونه کشور در حوزه کارآفرینی شناخته می‌شود چند دقیقه‌ای برای حاضران به سخنرانی پرداخت.

حاتمی‌پور طی سخنانش خبر از برگزاری دومین رالی گردشگری بانوان داد و گفت با حمایت مدیرعامل منطقه آزاد ماکو بنا شده است این دوره در منطقه آزاد ماکو برگزار شود.

سخنران پایانی مراسم مهمان ویژه این نمایشگاه حجت الاسلام زم معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بود.

زم در سخنانش به موفقیت‌های به دست آمده در منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و گفت: منطقه آزاد ماکو در مدت کوتاه عمر خود به شعار اقتصاد مقاومتی پایبند بوده و هر روز تحولی در منطقه صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نمایشگاه‌های اینچنینی را نمونه موفقی برای معرفی توانمندی‌های بانوان مناطق آزاد دانست و گفت در چنین نمایشگاه‌هایی باید دستاوردها و تولیدات خود بانوان هر منطقه در آن منطقه در معرض عموم قرار بگیرد.

لازم به ذکر است در این مراسم فرهاد توحیدی فیلمنامه نویس برجسته کشورمان و مدیران مختلف استانی حضور داشتند.

نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های بانوان آذربایجان غربی تا تاریخ 27 آذر در محل نمایشگاه‌های شهر ماکو دایر است.

 
فیدوس
/
۲۸ / ۰۹ / ۱۳۹۵
/
Histats.com START (standard) Histats.com END