آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۲۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵
یک رویداد جنجالی
به گزارش خبرنگار فیدوس عادل فردوسی پور برای شفاف سازی در فوتبال پایه فراخوان عمومی داد.

عادل فردوسی پور برای شفاف سازی در فوتبال پایه فراخوان عمومی داد. مجری برنامه نود که برای رساندن مفهوم مورد نظرش از کلمه «تجاوز» استفاده نکرد با تکیه بر چند کلید واژه «خاطره تلخ» و «آزار» و «گذشته» به شکل واضحی از مردم خواست که هر نوع اطلاعاتی در این گونه از فساد اخلاقی و البته هر مدلی از فساد در فوتبال پایه دارند ارائه کنند.

به گزارش عصرایران، در جریان برنامه نود دوشنبه شب عادل فردوسی پور از مردم خواست که اگر هرگونه اطلاعاتی و شکایت ، فیلم و یا عکسی مربوط به فساد در فوتبال پایه دارند برای برنامه نود ارسال کنند.

او در مورد برنامه ویژه نود هفته آینده نود برای شفاف سازی در فوتبال پایه گفت:« اگر اطلاعاتی دارید کمک کنید به شفاف سازی در فوتبال و کمک کنید به پاک شدن فوتبال پایه»

فردوسی پور در حالی این سخنان را به میان آورد که برای چندمین بار مشکلات تیم های پایه استقلال و آکادمی اش خبرساز شده است . سیاوش اکبرپور سرمربی سابق جوانان استقلال دیروز در مصاحبه با فارس از پشت پرده اتفاقات غیرقانونی در تیم های پایه تیم آبی پوش گفته بود.

تیمی که در چند سال اخیر به خاطر ماجراهای آکادمی اش خبرساز شده و حتی حدود 4 سال قبل پرونده های فساد اخلاقی منجر به تعطیلی آکادمی باشگاه استقلال برای مدتی شد.

حالا دوباره صحبت های اکبرپور آکادمی استقلال را به مرکز توجهات تبدیل کرده است. صحبت هایی که فوتبال پایه را بار دیگر مستعد فساد زیادی نشان می دهد.

البته که فساد در فوتبال پایه بسیار فراتر از یک تیم یا چند باشگاه است و مشکلاتی که در مدارس فوتبال و تیم های پایه وجود دارد هر از چندگاهی رسانه ای و خبرساز می شود. مشکلاتی که می شود در میان آنها به پرداخت رشوه برای حضور در فهرست و ترکیب اصلی تیم ها، جابه جایی غیرقانونی بازیکنان و حتی در رده های کوچک سنی به تجاوز جنسی هم اشاره کرد.

عادل فردوسی پور روز گذشته بعد از مصاحبه ای که با اکبرپور داشت روی آنتن نود اعلام کرد که آمادگی کامل برای دریافت هرگونه اطلاعات دارد و لینک زیر را برای انتقال اطلاعات به نود معرفی کرد.

لینک برنامه نود برای دریافت اطلاعات برای فوتبال پایه

فردوسی پور پس از معرفی لینک از مردم خواست که هرگونه اطلاعاتی در مورد فوتبال پایه دارند برای برنامه نود ارسال کنند. پس از آن هم به صورت غیرمستقیم خواست که اگر اطلاعاتی در مورد تجاوز جنسی دارند در اختیار برنامه بگذارند.

فردوسی پور گفت :« اگر خاطره تلخی از فوتبال پایه در سال های گذشته دارید و یا آزاری دیده اید و حاضر هستید آنها را افشا کنید برنامه نود به شما کمک خواهد کرد. »

صحبت های مجری برنامه نود در مورد افشاگری و جمع اطلاعات در فوتبال پایه در حالی انجام می شود که در کمتر از دو هفته قبل در فوتبال انگلیس یک افشاگری گسترده در مورد تجاوز در فوتبال پایه انجام شد و البته پلیس فراخوانی مردمی داد برای اینکه اطلاعات کاملی در مورد این مساله داشته باشد.

پس از فراخوان پلیس انگلیس بود که 100 ها تماس ایمیلی و تلفنی برای افشای اطلاعات با پلیس گرفته شد و در دو روز اول 350 گزارش ثبت شد. حالا باید دید تلاش فردوسی پور برای جمع آوری اطلاعات در فوتبال پایه ایران به کجا می رسد؟

Histats.com START (standard) Histats.com END