آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹
گفتگوی اختصاصی فیدوس با عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس
مجادله گمرک با مناطق آزاد بر سر شرایط استقرار و کیفیت آن به جایی رسیده است که‌می‌تواند تعیین کننده ماهیت این مناطق باشد...
هدف از تشکیل مناطق آزاد ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینی بوده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی فیدوس با اشاره به بحث عدم پرداخت گمرکی بیان داشت: بحث عدم پرداخت گمرکی  در مورد منطقه آزاد بیشتر به جهت ورود تکنولوژی و ماشین‌های خط تولید و مواد اولیه تولیدی در همان منطقه آزاد است که در قانون نیز تصریح شده است.

عبدالله رضیان نماینده مردم قائم شهر با بیان اینکه نظارت گمرک باید در خصوص خروج کالا باشد گفت: هدف قانون گذار از تشکیل مناطق آزاد به نیت توسعه منطقه آزاد و و ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینی بوده است و در خصوص ورود کالا طبق تعریف قانون گذار ممنوعیتی وجود نداشته، گمرک باید برای خروج کالا از محدوده کنترل به عمل بیاورد. البته نگاه قانون‌گذار به مواد اولیه تولیدی بوده نه صرفا ورود کالاهای تجاری که نمی‌توانند در روند تولید ملی تاثیری داشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع معادن در خصوص اختلاف نظر گمرک و مناطق آزاد در مسئله حضور گمرک در مبادی ورودی این مناطق گفت: البته با تعریف مشخص شده برای مناطق آزاد این استدلال که حضور گمرک در مبادی ورودی تعریف مناطق آزاد را زیر سوال می‌برد درست است، ولی به گمان من باید مسئولان دو طرف برای رفع این اختلاف به گفتگو بنشینند و شخصا ترجیح می دهم بدون اینکه اطلاع دقیقی از ریز اختلافات بر سر این مساله داشته باشم اظهار نظر نکنم.

 

خبرهای مرتبط
Histats.com START (standard) Histats.com END