آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۴۴۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰
مایکل مور در ترامپ لند
به گزارش فیدوس «مایکل مور» کارگردان برنده اسکار از اکران مستند درباره «دونالد ترامپ» نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد. این فیلم که «مایکل مور در ترامپ لند» نام دارد، قرار است از امروز (19 اکتبر) اکران اولیه خود را در نیویورک آغاز کند و بلیت‌های نمایش این فیلم نیز رایگان خواهد بود.
به گزارش فیدوس «مایکل مور» کارگردان برنده اسکار از اکران مستند درباره «دونالد ترامپ» نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.

این فیلم که «مایکل مور در ترامپ لند» نام دارد، قرار است از امروز (19 اکتبر) اکران اولیه خود را در نیویورک آغاز کند و بلیت‌های نمایش این فیلم نیز رایگان خواهد بود.

بنا به گزارش ایسنا، در توصیف رسمی این فیلم آمده است: "فیلمی را ببینید که جمهوری‌خواهان در اوهایو در تلاش بودند جلوی آن را بگیرند. در این فیلم مستند «مایکل مور»، کارگردان برنده اسکار چند هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به قلب منطقه متخاصم «ترامپ لند» رفته است".

«مایکل مور» یکی از منتقدان سرسخت «دونالد ترامپ» است و معتقد است کل کمپین انتخاباتی او برای ریاست جمهوری آمریکا تنها برای دریافت حقوق بیشتر از « NBC»  شکل گرفته است.

ویژگی اصلی فیلم‌های «مایکل مور» زبان تند و جسورانه‌اش علیه سیاست‌مداران بخصوص سیاست‌مداران آمریکا است که از آن جمله می‌توان به «راجر و من»، «بیکن کانادایی»، «گنده»، «بولینگ برای کلمباین»، «فارنهایت 9/11»، «سیکو» و «کاپیتالیسم: یک داستان عاشقانه» اشاره کرد.

این مستندساز برجسته در سال 2003 با فیلم «بولینگ برای کلمباین» که برگرفته از ماجرای کشتار دبیرستان «کلمباین» و نگاهی انتقادی به قانون حمل اسلحه در ایالات متحده آمریکا داشت موفق به کسب جایزه اسکار بهترین مستند شد و در سال 2004 نیز با مستند «فارنهایت 9/11» جایزه ارزشمند نخل طلای جشنواره کن را تصاحب کرد.

«مکان حمله بعدی کجاست؟» آخرین ساخته «مایکل مور» بود که در آن به چگونگی برخورد کشورهای اروپایی چون فنلاند و فرانسه با مشکلات اقتصادی و اجتماعی در مقایسه با دولت آمریکا می‌پردازد. آن فیلم عملکرد خوبی در گیشه نداشت و تنها به فروش 3.8 میلیون دلاری دست یافت.

منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END