آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
در بیست و یکمین حراج کریستی
به گزارش فیدوس و به نقل از ایسنا، بیست و یکمین حراج کریستی دوبی در شامگاه 18 اکتبر ( 27 مهر ماه) با مجموع فروش بالغ بر 6 میلیون و 743 هزار دلار به کار خود پایان داد.ز میان 41 اثر هنرمندان ایرانی که در حراجی "هنر مدرن و معاصر" کریستی دوبی برای فروش ارائه شده بود در نهایت 39 اثر به فروش رفت و تابلویی از حسین زنده‌رودی با 307.500 هزار دلار عنوان گران‌ترین اثر ایرانی و دومین اثر گران این حراجی را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش فیدوس و به نقل از ایسنا، بیست و یکمین حراج کریستی دوبی در شامگاه 18 اکتبر ( 27 مهر ماه) با مجموع فروش بالغ بر 6 میلیون و 743 هزار دلار به کار خود پایان داد.

به گزارش فیدوس، از میان 41 اثر هنرمندان ایرانی که در حراجی "هنر مدرن و معاصر" کریستی دوبی برای فروش ارائه شده بود در نهایت 39 اثر به فروش رفت و تابلویی از حسین زنده‌رودی با 307.500 هزار دلار عنوان گران‌ترین اثر ایرانی و دومین اثر گران این حراجی را به نام خود ثبت کرد، این در حالی است که پیش از آغاز حراجی قیمتی بین 120 تا 180 هزار دلار برای این نقاشی تخمین زده شده بود.

رکورد گران‌ترین اثر هنری حراجی "هنر مدرن و معاصر " کریستی نیز به تابلوی «سال‌های پرنده» اثر «شفیق عبود» هنرمند لبنانی رسید که با قیمت 391.500 دلار فروخته شد، در حالی که برای این اثر نیز قیمت 120 تا 180 هزار دلار  برآورد شده بود.

مجسمه «هیچ» از پرویز تناولی در این حراجی به قیمت 150 هزار دلار فروخته شد و همچنین سه تابلوی دیگر از این هنرمند ایرانی شامل «پرسپولیس» (137 هزار دلار)، «از مجموعه شیرین و فرهاد» (50 هزار دلار) و «تصویر محو» (68 هزار و 750 دلار) فروخته شدند.

سه تابلوی نقاشی از سهراب سپهری در این حراجی به فروش رفت که اثر «بیشه» با 137 هزار دلار بالاترین قیمت را از آن خود کرد، همچنین از میان چهار اثر از فرهاد مشیری در این حراجی دوتابلو با قیمت 106.250 دلار به فروش رفت و دو تابلوی دیگر 199.500 دلار و 81.250 دلار چوب حراج خورد.

همچنین آثاری از دیگر هنرمندان ایرانی چون فرامرز پیلارام، مسعود ارباب شاهی، کوروش شیشه‌گران، منوچهر یکتایی، ناصر اویسی، صادق تبریزی، محمد احصائی، رضا مافی، ملیحه افنان، رضا درخشانی، نصرالله افجه‌ای و منیر فرمانفرمائیان نیز در حراجی "هنر مدرن و معاصر" کریستی دوبی به فروش رفت.


منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END