آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۴۰۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۰
گفتگوی اختصاصی فیدوس با دبیر اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام
مردم برای اجناسی که به مناطق آزاد وارد و در میزان مشخص شده خارج می کنند مجوز دارند. بنابراین آنچه در حجم بالا خارج می شود است که قاچاق سازمان یافته نام دارد

در تب داغی که پیرامون بحث قاچاق در مناطق ازاد به راه افتاده کم کم چهره‌های اقتصادی نیز به میدان آمده و در خصوص شرایط قانونی اطلاق کلمه قاچاق در مناطق آزاد اقتصادی  اظهار نظر می‌کنند.

در همین خصوص خبرنگار فیدوس با جمشید پژویان از چهره‌های سرشناس اقتصادی کشور و دبیر اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام گفتگوی کوتاهی انجام داد که در آن پژویان در خصوص این مسئله گفت: "مردم برای اجناسی که به مناطق آزاد وارد و در میزان مشخص شده خارج می کنند مجوز دارند. بنابراین آنچه در حجم بالا خارج می شود است که قاچاق سازمان یافته نام دارد."

جمشید پژویان، دبیر اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با فیدوس با اشاره به این نکته گفت: " مبادله ی کالا دور از دید نظارت کنندگان ممکن نیست و سود آن نیز به جیب عده ای مشخص و محدود سرازیر است."

پژویان با تاکید بر اینکه قاچاقی تحت عنوان کوله بری وجود ندارد، اظهار داشت: " اجناس وارد شده توسط مردم را هم که نمی توان قاچاق نامید. برای ورود این اجناس محدود مجوز هست. کانتینر های کالا هستند که می توانند تجربه مناطق آزاد را به یک شکست کامل تبدیل کنند."

دبیر اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از آدرس های اشتباهی که منجر به ایجاد حواشی در این زمینه شده، گفت: " همین آدرس های غلط نشان از سازمان یافته بودن قاچاق کشور دارد."


گفتگو از: رمضانیان

برچسب ها: قاچاق ، منطقه آزاد
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
0
0
۱ز ۱ کانتینر تا ماشالا کانتینر قاچقچی بزگ را بگیرند
Histats.com START (standard) Histats.com END