آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۱
گفتگوی اختصاصی فیدوس با مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد ارس در خصوص انتشار خبر کشف کالای قاچاق در این منطقه :
به گزارش خبرنگار فیدوس امروز خبری در خصوص کشف محموله قاچاق در منطقه آزاد ارس توسط خبرگزاری خاصی منتشر شد، که مربوط به سال 94 بوده و ظاهران هنوز مراحل قضایی آن طی نشده و با اهداف دیگری انتشار یافته...
با ایجاد سیاه نمایی موجب دلسردی سرمایه‌گذاران نشوید

مدیرکل روابط عمومی و بین الملل منطقه آزاد ارس با گلایه از رسانه‌ای در مورد خبر کشف محموله قاچاق در این منطقه به خبرنگار فیدوس گفت: متاسفانه یکی از خبرگزاری‌ها خبری که مربوط به کشف یک محموله در سال 94 بوده را به عنوان سندی از وضعیت قاچاق در مناطق آزاد منتشر کرده است که به نظر می‌رسد اهداف دیگری پشت این خبرسازی است.

در پی انتشار خبری مربوط به کشف محموله قاچاق در منطقه آزاد ارس در یکی از خبرگزاری‌ها خبرنگار فیدوس گفتگوی با مختار خوش‌پیمان مدیرکل روابط عمومی و بین الملل و سخنگوی منطقه آزاد ارس انجام داد؛ خوش پیمان خبر از تنظیم جوابیه رسمی منطقه آزاد ارس داد در این خصوص داد و افزود: این محموله در سال 94 با همکاری خود منطقه آزاد ارس کشف شده و هنوز وضعیت اینکه محموله کشفی مصداق قاچاق هست یا خیر در دست بررسی است. به گفته خوش پیمان جای تعجب است وقتی هنوز مراجع قضایی نظر نهایی خود در مورد این محموله اعلام نکرده اند یک خبرگزاری با انتشار عجولانه خبر سبب نگرانی سرمایه گذارانی می‌شود که تا امروز در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در منطقه حدود 11000 فرصت اشتغال ایجاد کرده‌اند.

رییس سابق بسیج رسانه‌های استان آذربایجان شرقی با ذکر این مسئله که منطقه آزاد ارس در خصوص مبارزه با قاپاق جزو نمونه‌های موفق کشوری محسوب می‌شود گفت: مبادی ورودی و خروجی‌های منطقه  مجهز به آخرین امکانات نظارتی هستند. کسانی که از منطقه بازدید کرده باشند به خوبی می‌دانند تمامی امکانات نظارتی که مورد نیاز گمرک و دستگاه‌های نظارتی بوده در این منطقه نصب شده است. ما در این خصوص میزان نظارت را به حدی سختگیرانه دنبال می‌کنیم که حتی گاهی برخی از سرمایه‌گذاران نسبت به این میزان از نظارت و سختگیری معترض بوده‌اند.

به گفته خوش پیمان منطقه آزاد ارس از جمله مناطقی‌ست که در آن جدای از نظارت حجمی نسبت به ورود کالای غیرضروری نیز ممنوعیت‌های ویژه‌ای اعمال کرده می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی منطقه آزاد ارس ایجاد بزرگترین گلخانه‌ی خاورمیانه را از جمله افتخارات این منطقه دانست و بیان داشت: این منطقه امروز به عنوان یکی از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کشور محسوب شده و جای تعجب دارد که برخی رسانه‌ها با اهداف سیاسی تلاش دارند برخلاف منویات مقام معظم رهبری با ایجاد سیاه نمایی موجب دلسردی سرمایه‌گذاران شوند.

خوش پیمان ضمن دعوت از رسانه‌ها جهت حضور در منطقه و بازدید از امکانات نظارتی مستقر در مبادی‌های ورودی و خروجی افزود چگونه می‌شود که ستاد مبارزه با قاچاق از مدیریت منطقه آزاد ارس به واسطه موفقیت در مبارزه با قاچاق کالا قدردانی کنند اما برخی به دور از انصاف و به جهت زیر سوال بردن دستاورهای مناطقه ازاد اینگونه به مشتنج شدن فضای کسب و کار در این منطقه دامن بزنند.

مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی منطقه آزاد ارس در پایان از رسانه‌ها خواست اخلاق رسانه‌ای را در انتشار اخبار خود رعایت کرده و تا زمانی که مراجع قضایی نظرکارشناسی خود در قبال این موضوع را صادر نکرده‌اند از گمانه‌زنی پرهیز کنند.

Histats.com START (standard) Histats.com END