آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
گفتگوی اختصاصی فیدوس با نماینده مردم آبادان در مجلس
غلامرضا شرفی در گفتگویی اختصاصی با پایگاه خبری فیدوس اعلام کرد: ما به طور جدی پیگیر استقرار هرچه سریعتر دروازه‌های گمرک در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند هستیم.

غلامرضا شرفی در گفتگویی اختصاصی با پایگاه خبری فیدوس اعلام کرد: ما به طور جدی پیگیر استقرار هرچه سریعتر دروازه‌های گمرک در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند هستیم.

نماینده مردم آبادان در این گفتگو در خصوص انتقاداتی که نسبت به مناطق ازاد می‌شود گفت: ما مطمئنیم منتقدانی که از روی انصاف نسبت به موضوع مناطق آزاد بحث دارند اگر به مستندات ما توجه کنند نسبت به ضرورت استقرار دروازه‌های گمرک در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند با نظرات ما همسو می‌شوند. اما در این میان به نظر می‌رسد برخی انتقادات از سوی افرادی مطرح می‌شود که اهداف دیگری را دنبال می‌کنند. در بحث قاچاق نیز خود جناب کرباسچیان در جلسه‌ای که نماینده منطقه آزاد، من و آقای کعبی حضور داشتیم صراحتا اعلام کردند که گمرکات آبادان از پاک ترین مبادی ورودی گمرکی کشور هستند و میزان تخلفات گمرکی در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند بسیار کمتر از دیگر مبادی ورودی کشوری بوده است. کمااینکه همین موارد معدود تخلف نیز مربوط به کالای ممنوعه نمی‌شد و بیشتر موارد حجمی و عددی سبب تخلف شده بود.

شرفی نسبت به بلاتکلیفی مردم منطقه اظهار نگرانی کرد و افزود: نمی‌شود مردم را بیش از این در بلاتکلیفی نگه داشت.  ما از آقای طیب نیا نیز درخواست کردیم ک با حضور در منطقه از نزدیک با مسائل آن آشنا شوند. این واقعیت است که دروازه‌های گمرک باید هرچه سریعتر استقرار یابند. چرا که توجیه ندارد بخشی از قوانین منطقه آزاد در منطقه عملی شده و برخی دیگر مسکوت بمانند.  قوانین مناطق آزاد در خصوص معافیت‌ها، خروجی‌ها و ورودی‌ها کاملا روشن است و به نظر می‌رسد برخی از انتقادات بیشتر به جهت سرپوش گذاشتن روی مسائل دیگر است که از سوی مخالفان بیان می‌شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی  در خصوص این موضوع که برخی وجود بازارهایی مانند ته لنجی‌ها که از قدیم جزو هویت آبادان بودند را از موارد اثبات وجود قاچاق در منطقه می‌دانند گفت: وقتی صحبت از قاچاق می‌شود باید به قاچاق سازماندهی شده توجه کرد و بنا نیست موضوع قاچاق را با کالاهای ملوانی مورد بررسی قرار دهیم. اینگونه صحبت‌ها نه تنها نشان از عدم کارشناسی بودناین نوع انتقادات دارد بلکه همانطور که گفتم این گمان را تقویت می‌کند که منافع چه کسانی با استقرار دروازه‌ها به خطر می‌افتد.

Histats.com START (standard) Histats.com END