آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۳۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۹
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: حدود یک ششم از سهم صادرات غیرنفتی کشور مربوط به انجام صادرات کالا از طریق مرز شلمچه است.

 محمدرضا معتمدی ظهر امروز یکشنبه در نشست هماهنگی ستاد اربعین که با حضور سفیر عراق برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی از طریق مرز شلمچه به کشور عراق صادر شد.

وی با بیان اینکه این حجم از صادرات کالا یک جهش مثبت اقتصادی را در منطقه سبب شد، افزود: مبادلات کالا از مرز شلمچه سبب ایجاد اشتغال برای هزاران نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در خاک دو کشور شده است.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند ابراز امیدواری کرد تا با یاری سفیر عراق، ضمن بهبود و ارتقای سطح همکاری های دو جانبه، کاهش موانع معاملات و مبادلات تجاری و تداوم همکاری های دوجانبه، بهبود و توسعه فعالیت های اقتصادی و تجاری میان دو کشور محقق شود.

معتمدی تصریح کرد: درصدد هستیم با افزایش و بهبود شرایط و امکانات به خصوص در بخش زیرساخت ها، حجم صادرات به عراق را  تا پایان امسال به دو میلیارد دلار برسانیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته در زمینه تردد زائران از مرز شلمچه تجربه موفقی عاید سازمان منطقه آزاد اروند شد، گفت: سال گذشته به منظور تسهیل در امر تردد زائران اربعین، دستگاه های اجرایی شهرهای آبادان و خرمشهر تمامی امکانات خود را در مرز شملچه مستقر کردند که قدردان آنان هستیم.

به گزارش مهر، در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی ، «راجح صابر عبود الموسوی» سفیر عراق در ایران و جمعی از مسئولان منطقه آزاد اروند و سایر دستگاه های اجرایی شهر حضور داشتند.

در این نشست ضمن بررسی نقاط ضعف و اعلام کمبودها در هر دو کشور، جهت رفع کاستی ها صحبت شد.

Histats.com START (standard) Histats.com END