آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
روزهای پر رفت و آمد منطقه آزاد اروند
تحولات و تغییراتی در منطقه آزاد اروند جریان دارد، بخشی از این تغییرات در حوزه‌های توسعه‌ای است و بخش دیگر مربوط به تمدید ماموریت مدیرعامل می‌باشد...
نمایندگان همه وزرا هفته قبل، نمایندگان مردم خوزستان امروز در منطقه آزاد

به گزارش خبرنگار فیدوس در حالی که هفته گذشته جلسه کارگروه مناطق آزاد کشور با حضور نمایندگان تام الاختیار همه وزرا در آبادان برگزار شد، و این نمایندگان به همراه نماینده گمرک از دروازه‌های ورودی منطقه آزاد و حصار منطقه بازدید کردند. طبق اخبار رسیده به خبرنگار فیدوس امروز با فوریت مجمع نمایندگان استان خوزستان برای جلسه‌ای در منطقه آزاد اروند حضور پیدا کرده‌اند.

روشن است موضوع محصور شدن این منطقه و استقرار گمرک نه تنها برای وزرا و بسیاری از نهادهای دولتی و حاکمیتی مهم و اثر گذار است که برای نمایندگان استان خوزستان نیز اهمیت فراوان دارد. حضور یکباره نمایندگان استان در این منطقه چه به دعوت مدیرعامل منطقه صورت گرفته باشد و چه به دلیل دیگری باشد در هر حال از اهمیت فراوانی برخوردار است.

البته طی هفته‌های گذشته شایعات دیگری هم در خصوص رایزنی‌های بعضی نمایندگان استان در خصوص تمدید ماموریت‌ها در این سازمان و برخی انتصاب‌ها انجام شده است که البته پایگاه خبری فیدوس این موضوع را تائید نمی‌کند.

باید دید در این شرایط کی اخبار دقیق این ترددها منتشر شده و مردم در جریان جزئیات بیشتری از تحولات آتی خوزستان و منطقه آزاد اروند قرار می‌گیرند.

البته در مورد حضور شورای عالی مناطق آزاد در هفته گذشته ظاهراً مقرر شده است کارگروهی متشکل از تعدادی از اعضاء این مجمع تشکیل شده و طی زمان مشخصی شرایط نهایی استقرار گمرک و مسائل مربوط به آن را روشن سازند.

Histats.com START (standard) Histats.com END