آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۳۴۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
سخنان عجیب مدیر عامل سابق منطقه آزاد اروند
جواد معصومی مدیرعامل سابق منطقه آزاد اروند در اظهار نظری عجیب مناطق آزاد را مبداء قاچاق خواند، این در حالی است که این مدیر عامل سابق خود در زمان مدیریتش طی گفتگو با رسانه‌ها مناطق آزاد را مبداء توسعه در کشور می‌دانست.
اینها مبدع قاچاق هستند!/ آقای مدیرعامل چرا در زمان مدیریتتان از این حرف‌ها نمی‌زدید!؟

رئیس سابق منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به گذشت ۲۲ سال از تاریخ تاسیس مناطق آزاد در این مدت این مناطق عملکرد مثبتی نداشته اند.

به گزارش پایگاه خبری فیدوس نقل از صدا وسیما، ‌ جواد معصومی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: پیش از فکر کردن درباره افزایش تعداد مناطق آزاد باید به کیفیت اداره آنها اندیشید.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد یکی از مبادی واردات بی رویه کالا و قاچاق هستند،  گفت: مناطق آزاد سالانه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت مستقیم از محل درآمد واردات کالا برداشت می کنند در حالی که در شش ماهه نخست امسال بودجه عمرانی کل کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان محقق شده است.

رئیس سابق منطقه آزاد اروند افزود: برای یک هزار و ۱۵۰ شهر کشور ۴۱ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی مصوب شد که در شش ماهه نخست امسال کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان آن محقق شده است.

وی گفت: در آمد مستقیم هفت منطقه آزاد هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است در حالی که بقیه کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه دارند.

معصومی با بیان اینکه مرز شلمچه کمتر از ۱۰ درصد از ۱۴ میلیارد دلار صادرات سالانه به عراق را به خود اختصاص داده است و این مرز به عنوان منطقه آزاد است افزود: اگر به دیگر پایانه های مرزی کشور پول تزریق شود آنها سکوهای صادراتی خوبی هستند.

رئیس سابق منطقه آزاد اروند گفت: مناطق آزاد به جز منابع مستقیم منابع غیر مستقیم مانند اخذ نشدن مالیات از صنایع و موضوع گردشگری را دارند.

وی افزود:‌ به عنوان نمونه پالایشگاه آبادان که در منطقه آزاد اروند قرار دارد هیچ مالیاتی پرداخت نمی کند و ۳۰ درصد ظرفیت پالایشی کشور را دارد.

منبع: مهر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
0
1
اقامعصومی امیدوار پستی بگیرد چرا درباره منطقه ازاددیگرصحبت نمی شود چطورخودرو پلاک انزلی درهمه جا استان می چرخد کسی گیر نمی دهداقای معصومی می شوددرزمانی که این شهر اب نداشت کجا بودید شما در مدت فعالیت درمنطقه ازادچکار کردیدکه نقد کننده شدید
حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
1
0
حرف حساب ميزنه
پول اون ١٥٠٠ ميليارد اگه خرج عمران بشه ما راضي هستيم . اما مناطق ازاد بيشتر اين ١٥٠٠ ميليارد رو خرج كاراي جاري ميكنن نه زيرساخت عمراني
Histats.com START (standard) Histats.com END