آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۵

مدیرکل هواشناسی خوزستان از تداوم پدیده گرد و غبار تا پایان هفته خبر داد.کوروش بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به تداوم گرد و غبار تا اواخر هفته اظهار کرد: توده گرد و غبار از اوایل ظهر روز جمعه از کشور عراق وارد استان خوزستان شده است؛‌روز گذشته شدت گرد و خاک بسیار بالا بود و امروز نیز این پدیده همچنان ادامه دارد.

 

وی با بیان این‌که کانون گرد و خاک دیروز و امروز، در کشور عراق است، افزود: این کانون‌ها به سبب بادهای شدید منطقه‌ای فعال شده و گرد و خاک با جریانات جنوبی به نواحی غربی و مرزهای کشورمان وارد شده است.

 

بهادری با اشاره به شدت گرد و خاک دیروز و امروز ادامه داد: به دلیل جو پایداری که بر استان خوزستان حاکم است، گرد و غبار تا آخر وقت امروز نیز در بیشتر نقاط استان ادامه خواهد داشت.

 

وی گفت: اکنون میزان دید افقی در شهر ماهشهر 500 متر، اهواز 1000 متر، شوش 600 متر، شوش 1000 متر،‌ دزفول 700 متر، بهبهان 700 متر و آغاجری و امیدیه نیز 700 متر است.

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان این‌که دمای هوا تا پایان هفته بین 1 تا 3 درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد داشت، اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ایذه و دهدز با 15 درجه و بهبهان با 34 درجه سانتی‌گراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان خوزستان گزارش شدند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین 21 تا 31 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

Histats.com START (standard) Histats.com END