آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۸

سید حسن قاضی زاده هاشمی، در سال روز شکست حصر آبادان، به منطقه آزاد اروند سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل  سازمان منطقه آزاد اروند، سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دولت یازدهم، بعد از ظهر روز پنجم و در سال روز شکست حصر آبادان، به منطقه آزاد اروند سفر کرد.

در این سفر یک روزه وزیر بهداشت، از برخی از پروژه های حوزه سلامت، بهداشت و درمان در شهرستان آبادان با حضور اسماعیل زمانی، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند و غلام رضا شریعتی، استاندار خوزستان،  بهره برداری به عمل آمد.

پس از آن، نشستی با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، اسماعیل زمانی، مدیر عامل سازمان، غلام رضا شریعتی، استاندار خوزستان،  فرمانداران و  نمایندگان شهرستان های آبادان و خرمشهر، در سالن کنفرانس سازمان منطقه آزاد اروند، برگزار گردید.

قاضی زاده هاشمی، در این نشست و در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها و صدا و سیما عنوان کرد: در حوزه بهداشت و درمان با توجه به تنوع  شاخص های گوناگونش، فعالیت های گسترده ای را می توان انجام داد. در بخش آب و هوا، خدمات پزشکی و بیمارستانی، هنوز رسیدن به حد مطلوب در این حوزه، فراهم نشده است و باید در این زمینه تلاش ها را افزون کرد.

وی در ادامه افزود: اقتصاد سلامت، یکی از مهمترین و اساسی ترین بخش های این حوزه است و برای دستیابی به نقطه مطلوب در این حوزه، باید سرمایه گذاری ها در حد کلان صورت بگیرد. خوشبختانه در مناطق آزاد کشور،  شرایط و زمینه برای سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد سلامت مهیا است.

در سازمان منطقه آزاد اروند نیز با توجه به عملکرد موفق اسماعیل زمانی، مدیر عامل و دیگر اعضای محترم هیئت مدیره آن، اقداماتی بسیار ارزنده، صورت گرفته است که نشان از توجه و تمرکز این منطقه بر تعالی بهداشت و درمان و خدمات پزشکی برای آبادان و خرمشهر است.

وزیر بهداشت با اشاره به توسعه و تحول فضای بهداشت و درمان در منطقه آزاد اروند، خاطر نشان کرد: کمبودهایی در این حوزه در آبادان و خرمشهر وجود دارد، اما این وزارت با همکاری های فی مابین با سازمان منطقه آزاد اروند، در تلاش است تا زیرساخت های بهداشتی و سلامت و درمان در آبادان و خرمشهر، جایگاه مطلوب خود را بدست آورد.

در سفر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخش سی تی اسکن بیمارستان شهید بهشتی آبادان راه اندازی شد. هزینه راه اندازی این بخش، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد اروند و دانشکده علوم پزشکی آبادان تامین شده است. همچنین دستگاه های رادیولوژی دیجیتال این بیمارستان که با هزینه ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی دانشکده علوم پزشکی آبادان تامین شده، مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی در ادامه از  بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان بازدید کرد و در این بازدید، مرکز پزشکی هسته ای و همچنین بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان افتتاح شد. مرکز پزشکی هسته ای بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان با ۱۴ میلیارد ریال اعتبار از محل بخش خصوصی و بخش مراقبت های ویژه نوزادان این بیمارستان نیز با ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات داخلی دانشکده علوم پزشکی آبادان تجهیز شده است.

در پایان، ۲۰ دستگاه آمبولانس جدید که با هزینه چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد اروند برای دانشکده علوم پزشکی آبادان خریداری شده، مورد بهره برداری قرار گرفت.

Histats.com START (standard) Histats.com END