آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۳۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۴

رییس انجمن سینمای جوان آبادان گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس تصمیم گرفتیم هفته فیلم و عکس انجمن سینمای جوان ایران را در این زمان برگزار کنیم. 

مجید عیدان در خصوص برگزاری هفته فیلم و عکس آبادان گفت:‌ همه ساله انجمن سینمای جوان ایران با توجه به مناسبت‌های مختلف از سوی ستاد مرکزی هفته فیلم و عکس را اعلام میکند که ما امسال را با توجه به بزرگداشت هفته دفاع مقدس و شکست حصر آبادان این هفته را از 31 شهریور تا 2 مهر 95 برگزار کردیم. 

وی ادامه داد: ‌آثار هنرمندان بومی در زمینه‌های عکس و فیلم در این هفته به معرض نمایش گذاشته شد و استقبال خوبی از جانب هنرمندان و بالاخص مردم برای دیدن این آثار صورت گرفت. 

عیدان یکی از برنامه‌های جانبی این هفته را مروری بر آثار دهه 80 عنوان کرد و گفت:‌ دیدن آثار قدیمی و بررسی و تحلیل آنها فارغ از داوری به تمامی هنرمندانی که تازه کار خودشان را شروع کرده‌اند کمک خواهد کرد. تا بتوانند سوژه و ایده‌های قدیمی و کار شده را ببینند و نحوه پرداخت آنها به کارهای خودشان با دید متفاوت‌تری باشد. 

رییس انجمن سینمای جوان آبادان اکران اختصاصی فیلم ارزشی "ایستاده در غبار" را یکی دیگر از برنامه‌های این هفته قلمداد کرد و گفت:‌ فیلم ارزشی "ایستاده در غبار" با حضور کارگردان و بازیگر آن به مناسبت هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شد که در این اکران از خانواده‌های محترم شهدا و جانبازان دعوت به عمل آمد و با حضور مسؤولان شهرستان از برخی از آنها تشکر و تقدیر شد. 

وی استقبال مردم از این هفته فیلم و عکس را رضایت‌بخش اعلام کرد و گفت: با توجه به ذیق وقت و کمبود فضای نمایشی نمایشگاهی در آبادان حضور مردم و هنرمندان بسیار عالی بود. 

اختتامیه هفته فیلم و عکس پنج مهر 95 روبه‌روی محوطه مرکز فرهنگی و هنری مهر آبادان برگزار شد.

Histats.com START (standard) Histats.com END