آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۲۴۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱
صحبتی با شهردار منصوب شده خرمشهر
در این گزارش به صورت روشن خبرنگار فیدوس توضیح داده طبق مستندات چرا شهردار خرمشهر بیش از نیاز برای نظافت کامل شهر تامین مالی دریافت کرده است.
چرا با وجود دریافت هزینه نظافت، ماشین حمل زباله و ...مردم را در تنگنای بهداشتی قرار داده اید/ جمع آوری زباله چند روز یکبار!؟

فیدوس- هفته گذشته جمعه رفتیم مسجد جامع خرمشهر برای تهیه گزارشی از دیدگاه مردم در خصوص وضعیت شهر، گلایه مردم فراوان بود و بیش از همه از وضع بهداشتی و عمرانی شهر شکایت داشتند.
 وضع کوچه پس کوچه ها و نظافت معابر، در این میان آنچه بیش از  همه باعث ناراحتی مردم بود اوضاع جمع آوری زباله ها درب منازل بود.
دو روز و گاهی سه روز یکبار برای جمع کردن زباله  می آیند، شهرداری می گوید فقط یک ماشین جمع آوری زباله دارد، شهرداری ادعا می کند بودجه ندارد، وضع سلامتی و نظافت ما به خطر افتاده است.
استحقاق خرمشهر و خرمشهری آنطور که از نام این شهر  پیداست این نیست!
در ادامه خبرنگار فیدوس در مورد میزان کمکی که در خصوص جمع آوری زباله و نظافت شهر به شهرداری شده تحقیق کرد که نتیجه لیست زیر است که بودجه آن را شهرداری از اردیبهشت برای مدت یکسال از سازمان منطقه آزاد دریافت می کند.
-رفت و روب   ۱۶۰۶۸۱۲  نفر روز
-خودرو مخصوص حمل زباله   ۶  دستگاه
-سونیپر همراه دمنده  ۱ دستگاه
-جنتسکی      ۲۰  دستگاه
-سواری کولر دار   ۶ دستگاه
-نیسان وانت جک دار    ۳  دستگاه
-خاور رو باز  ۲ دستگاه
-لجن کش مکنده   ۲۳۹۴ سرویس
-خودرو شستشو مکانیزه   ۳ دستگاه
-لودر     ۲  دستگاه
-کامیون ده چرخ   ۳ دستگاه
-بیل بکهو    ۱ دستگاه
-تهیه نصب و نگهداری سطل زباله مکانیزه  ۶۵۰
-لایروبی لجن برداری خطوط فاضلاب ۳۰۰۰۰ متر
حال باید به شهردار خرمشهر گفت اگر شما با این همه امکانات نمی توانید نظافت یک شهر را انجام دهید، واقعاً باید جوابگوی مردم باشید.
آقای شهردار شما هزینه این میزان نیروی انسانی و تجهیزات را برای نظافت و آسایش شهروندان خرمشهری  دریافت می کنید و بی تردید باید در همین محل ها هزینه شوند.
بدون شک اگر وضع نظافت خرمشهر با وجود این تجهیزات مناسب نیست همه نهادهای مسئول بهتر است پیگیر شوند، پیگیر سلامت و آسایش خرمشهری ها.انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
0
1
واقعاً جمع آوري زباله ها واجعه است.آخه اين چه طرز جمع آوري كه 3 يا 4 روز ميان يه بار ميبرن!!!!رفت تا 3يا4روز ديگه.از لحاظ بهداشتي سطح شهر،كوچه ها صفر.اي كاش مسئولين يه خورده آراستگي ساير شهرها را مي ديدند و درس ياد مي گرفتند.
باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
0
1
عید امسال به اتفاق تعدادی از اقوام که از شهرهای دیگر مهمانمان بودندمانند بسیاری،«زیر پل خرمشهر» را برای تفریح انتخاب کردیم.آنچه بسیار آزارم داد وضعیت فاجعه آمیز توالت ها بود.مردم از سر اکراه و ناچاری از توالت ها استفاده میکردند.هیچ ردّی از بهداشت وجود نداشت.وقتی از شهرهای دیگر وارد آبادان وخرمشهر میشوند انگار مهمان خانه ی ما هستند اگر شهر کثیف،پر از زباله و وضعیت توالت ها اینچنین باشد انگار ما مقصر بوده ایم که قبل از آمدن مهمان،خانه مان را تمیز نکرد ه ایم و عرق شرم بر چهره مان می نشیند.شهرداری محترم!لطفا در جاهای پر تردد اینچنینی به نظافت و بهداشت شهر اهمیت بیشتری بدهید.
Histats.com START (standard) Histats.com END