آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۲۴۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷
خارج شدن اموال فرهنگی مردم در روز تعطیل از موزه آبادان!
ه گزارش خبرنگار فیدوس در سکوت خبری روز گذشته اتفاقی در آبادان افتاد که باید در خصوص آن از مسئولین به خصوص آقای زم و شخصی با عنوان دکتر اردلان خواست در خصوص آن به مردم آبادان و خرمشهر توضیح دهند.
به گزارش خبرنگار فیدوس در سکوت خبری روز گذشته اتفاقی در آبادان افتاد که باید در خصوص آن از مسئولین به خصوص آقای زم و شخصی با عنوان دکتر اردلان خواست در خصوص آن به مردم آبادان و خرمشهر توضیح دهند.
چندین ماه قبل آنطور که در خبرها هم آمد با همکاریزسازمانی مردم نهاد قراردادی میان معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند وشخصی که بعدتر مشخص شد رئیس دفتر دوتر اردلان در خانه هنرمندان ایران بوده با سفارش آقای زم منعقد شد برای برگزاری کارگاه ساخت عروسک های بزرگ در آبادان، در این کارگاه قرار بود ضمن آموزش ساخت این عروسک ها به تعدادی از فعالان نمایشی در آبادان و خرمشهر در محل موزه هنرهای معاصر عروسک ها به تعداد سه عدد در موزه آبادان باقی بمانند.
اما آنچه در عمل رخ داد این بود که دکتر اردلان قرارداد مورد نظر را با تحمیل فشارهایی تا سه برابر به لحاظ مبلغ افزایش داد، علاوه بر کارآموزی بومی افرادی را از نقاط دیگر ایران برای کارآموزی به آبادان آورد و سری اول کارآموزی آبادانی را با نوع برخورد بی رغبت کرده و نهایتا از چرخه آموزش خارج کرد و افراد دیگری را وارد چرخه آموزش کرد که جزء جامعه نمایشی منطقه نبودند.
اما نکته مهم در این میان سرنوشت عروسک ها است،  با توجه به مبلغ دریافتی که این پایگاه در صورت لزوم منتشر خواهد کرد، بدون تردید عروسک های ساخته شده همگی جزء اموال فرهنگی مردم آبادان و خرمشهر بوده اند، اما در تلاش دیگری پس از لابی های فراوان و اعمال فشار روز گذشته در سکوت کامل خبری همه عروسک ها به تهران منتقل شده اند.
این انتقال ظاهران جهت اجرای نمایشی توسط دکتر اردلان بوده و دیگر قرار نیست عروسک های مورد نظر به آبادان برگردند، حال چند سئوال باید مطرح کنیم، نخست اینکه چرا آقای زم که دلسوزانه برای کمک به منطقه آمده بودند اجازه چنین استفاده ای به دکتر اردلان به عنوان یکی از نزدیکانشان دادند، آقای اردلان با کدام منطق تمام قرارهای خود را از مالی تا آموزشی و غیره را بر هم زده اند، آیا ایشان با خود فکر نکرده اند که آنچه اموال مردم این دو شهر بوده را با هیچ مجوزی نمی توانند خارج کنند؟
پایگاه خبری فیدوس در این خصوص به صورت جدی پیگیر خواهد بود و قطعان مسئولیت این عروسک ها و مبالغ دریافت شده را علاوه بر دکتر اردلان بعهده آقای زم می داند.

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
هستی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
1
0
در درون شهر کوران
دردها دارم ز بینایی
اولین بار نیست که ...بدون در نظر گرفتن حق و حقوق مردم آبادان خرمشهر ،خودسرانه اقداماتی انجام میدهد که در نهایت فقط و فقط به سود اطرافیان خود ... باشد
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۶
0
0
تا مردمان شهرمان خود را بخواب و بیخیالی زده اند می آیند و میبرند و خواهند برد راستی ای مردمان شهرمان کمی بیدار و کمی باخیال هستید که لااقل مواظب فرش زیر پایتان باشید .
Histats.com START (standard) Histats.com END